niedziela, 22 maja 2016

"Spacer w parku"- Jill Mansell

Autorka: Jill Mansell

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Rok: 2013
Stron: 494Po kilkunastu latach Lara Carson wraca do rodzinnego Bath na pogrzeb ojca. Nie dotknęła jej ta śmierć – relacje z ojcem nigdy nie były łatwe. To przez niego jako szesnastolatka uciekła z domu. Będzie musiała jednak do niego wrócić – ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że rodzinny dom w testamencie przepisany jest właśnie na nią. Lara postanawia w nim zamieszkać razem z nastoletnią córką Gigi. Powraca też do swoich dawnych miejsc. Spotyka najlepszą przyjaciółkę, która wkrótce wyjdzie za mąż, i byłego chłopaka, swoją dawną miłość… Spacer w parku to zabawna i wzruszająca opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze.

Lara niczym marnotrawna córka wraca do rodzinnego miasta na pogrzeb swojego ojca po kilkunastu latach zerwania z przeszłością. Jednak nie czuje żalu i nie zostaje ciepło przyjęta przez macochę. Za to spotyka po kilku latach swoją przyjaciółkę Eve.

„To naprawdę ty.”

Szczęśliwa Eve opowiada o swoim nadchodzącym ślubie. Jednak w tym dniu coś niszczy idealną ceremonię, a Eve staje się uciekającą panną młodą i wtedy potrzebuje przyjaciółki. Zaś Lara nie jest przygotowana na spotkanie swojej dawnej miłości, którą a propos obserwowała z daleka przez te lata.

„Spacer w parku” opowiada z lekkością i z iskierką humoru o ważnych sprawach: o miłości, przyjaźni, poczuciu, że kogoś się ma; o wzajemnych ranieniu; o byciu silną, gdy emocje biorą górę. Ukazuje, że życie serwuje niespodzianki, czasem kłopotliwe, czasem dające nadzieję. Na łamach powieści pojawia się sporo różnorodnych, charakterystycznych postaci: Flynn, który próbuje odnaleźć się w roli ojca; bogaty raper filmujący mieszkańców. Dużo tu sympatii, ciepła, trochę wzruszeń. Polecam sympatykom obyczajówek.

OCENA: 4,5/ 6


6 komentarzy:

  1. Brzmi ciekawie. Będę miała na uwadze ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię prozę Jill Mansell. Chętnie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  3. O, taką babską książkę mogę przeczytać :) ale mam nadzieję, że ja spod ołtarza nie ucieknę ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...