sobota, 16 stycznia 2016

"Zakochany Dracula"- Karen Essex

Autorka:


Londyn, rok 1890. Mina Murray, typowa cnotliwa wiktoriańska heroina o różanych policzkach, staje się obiektem pożądania hrabiego Drakuli. Pięciu „obrońców” rusza jej na ratunek, żeby wyrwać ją ze szponów wampira. Taką wersję tej opowieści znamy. Teraz jednak odkrywamy historię spisaną piórem samej Miny, całkowicie odmienną, bo opowiedzianą z kobiecego punktu widzenia. W tej zuchwałej, porywającej powieści nagradzana autorka Karen Essex tchnęła nowe życie w postacie z Drakuli Brama Stokera i odkryła przed czytelnikiem przedziwne erotyczne podteksty oryginalnego dzieła.

W sumie nie wiem, co mnie podkusiło do poznania tego tytułu. Wprawdzie czasami skuszę się na romanse historyczne, o tyle jednak omijam harlequiny oraz historie o wątkach paranormalnych. A tutaj na łamach tej historii pojawia się sławny wampir…

Karen Essex przedstawiła historię romansu Miny Harker (jej sekretnego życia) z Draculą z punktu widzenia głównej bohaterki. Mina wyznaje co działo się w 1890 roku, kiedy to dostała się do świata nadnaturalnych cudów. Czytelników czeka więc dawka erotyki, mroku oraz magii, historia o nieśmiertelności i opętaniu. O ile początek nawet mnie zainteresował: tajemniczy mężczyzna prześladujący bohaterkę, towarzyszący jej na jawie i w wyrazistych snach; to potem jednak straciłam zapał do tej historii. 

Z pewnością ten tytuł znajdzie swoich zwolenników, jednak ja oceniam go jako średni, być może lektura trafiła do mnie w nieodpowiednim czasie.
5 komentarzy:

 1. Książka zupełnie nie w moim stylu, więc tym razem sobie odpuszczę; )

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta erotyka, o której piszesz mnie intryguje. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że książka nie wpasowała się w Twój gust. Mimo wszystko jestem nią zaintrygowana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, ponieważ tematyka mi wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...