sobota, 5 marca 2016

"Marzenia szyte na miarę"- Karolina Wilczyńska

Autorka: Karolina Wilczyńska

Cykl: Stacja Jagodno (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Rok: 2015
Stron: 340Kontynuacja bestsellerowej powieści „Stacja Jagodno. Zaplątana miłość”. Co łączy doktor Ewę z babcią Różą? Kto mieszka w tajemniczym dworku? Czy Tamara odnajdzie miłość? Jakie jeszcze sekrety skrywa urokliwe Jagodno w Górach Świętokrzyskich?

Gdy wiesz, czego chcesz, co ci pasuje, co lubisz, gdy realizujesz swoje, a nie czyjeś marzenia- wtedy dopiero tworzysz własne życie, szyjesz je najlepsze dla siebie. To wtedy marzenia są szyte na miarę.

Przekonują się o tym bohaterki powieści Wilczyńskiej, kilka różnych wiekiem, statutem, zawodem kobiet: babcia Róża, która po chorobie wraca do swojego domku na wieś; Tamara, która zaganiana usiłuje pogodzić pracę z opieką nad babcią Różą i odbudowaniem relacji z córką Marysią; Marysia, która chce wyciągnąć wnioski z błędów z przeszłości i ponownie zaufać; Ewa, u której odżyły stare rany w duszy i wyłażą z niej uczucia sprzed lat, poczucie samotności i odrzucenia, przykryte pozornie poukładanym życiem. Także doświadcza tego Zofia, która mieszkając z rodziną córki, czuje się niepotrzebnym ciężarem, a u „obcych” kimś wyjątkowym.

„Marzenia szyte na miarę” urzekają sposobem ujęcia zwykłych, codziennych spraw- szczerym, ciepłym, mądrym, a zarazem prostym. Przypominają, że pośpiech nie sprzyja dobrej rozmowie. Warto wiele rzeczy naprawić, zanim będzie za późno, wyjaśnić, to, co wisi w powietrzu, czyniąc je trudnym do zniesienia. Najważniejsza jest bliskość, poczucie, że można liczyć na drugą osobę, że wesprze i zrozumie.  Na łamach powieści spotkamy wiele różnych bohaterów, a scenariusze ich życia pisało… samo życie. Czasami muszą podjąć trudne decyzje, nie zabraknie żalu do bliskich.

W swoich czytelniczych podróżach koniecznie zawitajcie do stacji Jagodno! To powieść jak filiżanka ciepłej, smacznej herbaty, rozgrzewająca i poprawiająca nastrój.

„Każdy ma prawo do godnego życia. I nie można pozwolić, żeby ktoś nam je odbierał. Nawet w imię miłości."
OCENA: 5,5/ 6


Wyzwanie Polacy nie gęsi IV- kategoria 8. trzy pokolenia rodziny w jednej powieści 

10 komentarzy:

 1. Oj , zapowiada się nie najgorzej, zapewne się skuszę. ;)

  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam na razie w planach pierwszy tom, więc wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka zapowiada optymistyczną, ciepłą lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, dlatego chętnie zapoznam się z powyższą kontynuacją.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tom drugi, jak widzę, to muszę najpierwej nabyć tomiszcze pierwsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo tak, jak ja możesz zacząć od drugiego :P Da radę.

   Usuń
  2. No dobra, zaszaleję :D

   Usuń
 6. W tym miesiącu już raczej mi się nie uda,ale liczę na to,że kiedyś w końcu sięgnę po tę sagę,bo zapowiada się naprawdę fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż tak wysoko nie oceniłam, ale przyjemnie mi się ją czytało.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba warto sięgnąć po pierwszą część

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...