wtorek, 12 kwietnia 2016

"Elementarz stylu"- Katarzyna Tusk

Autorka: Katarzyna Tusk

Wydawca: Muza
Rok: 2015
Stron: 160Po czterech latach prowadzenia najpopularniejszego w Polsce bloga poświęconego modzie i stylowi życia, jego autorka napisała i zilustrowała swój własny "Elementarz stylu", w którym łamie stereotypy na temat mody i zdradza sposoby na to, aby zawsze wyglądać szykownie. Książka pozwala zrozumieć, że styl i elegancja są dla każdego, kto gotów jest zaakceptować kilka uniwersalnych zasad. Pełno w niej interesujących obserwacji i praktycznych uwag wynikających również z życiowych doświadczeń autorki.
„Elementarz stylu” sam jest przykładem wydawniczej elegancji. Płócienna, twarda oprawa, ponad setka zdjęć i estetyczna zawartość to także atuty tej książki, która z pewnością może stać się dopełnieniem nawet najpiękniejszych książkowych kolekcji. Każda kobieta, która chce wyglądać dobrze, nie marnując przy tym za wiele czasu i pieniędzy, powinna być „Elementarzem” w pełni usatysfakcjonowana.

Faktycznie: solidne i eleganckie wydanie poradnika zasługuje na uwagę. W środku zaś oprócz porad znajdziemy też trochę prywaty modowej autorki oraz duże, kolorowe zdjęcia.

Katarzyna Tusk pisze, że ideą jej Elementarzu jest pomoc czytelniczkom w poszukiwaniu stylu, nauczenia się szyku i elegancki, z planem i drogowskazem.

W części pierwszej pojawia się istotny temat: dlaczego mimo szafy pełnej ciuchów nie mamy się w co ubrać? Często problem tkwi w braku prostoty i umiaru. Kluczowe są porządki w szafie- fakt im mniej ciuchów, tym łatwiej się ubrać- uprośćmy sobie ten proces, warto regularnie przeprowadzać selekcję ubrać. Potem warto utworzyć tzw. bazę- czyli pozornie nudne, zwykłe ubrania, które z oryginalnymi innymi ciuchami pozwolą stworzyć zestawy; zwrócić uwagę na kolory oraz dodatki- bo istotne drobiazgi ważą na całym wyglądzie, zarówno na korzyść, jak i niekorzyść.

Tusk podkreśla, że konsekwencja w tworzeniu własnego stylu jest ważniejsza niż same trendy w modzie, a prostota lepsza od nadmiaru- z tym się zgodzę. I że właściwie dobrany strój to taki, o którym się nie myśli.

Część druga to porady na stroje na każdą okazję: od randki, do spotkań rodzinnych, przez ubiór do pracy- generalnie czego unikać, na co uważać, co może dobrze wyglądać. W części trzeciej są ogólne opisy stylu w czterech miastach europejskich- jak dla mnie ta część była najsłabsza i najmniej mnie zainteresowała, spokojnie można by się bez niej obejść. Część czwarta zwraca uwagę, że najlepiej połączyć elegancję z wygodą, nie poświęcać komfortu na rzecz estetycznej perfekcji.

Moje ogólne wrażenia po tej publikacji są pozytywne, choć do poradników podchodzę ostrożnie- ale zawsze coś można z nich „wyciągnąć”. Jeśli, czytelniczko, interesujesz się modą i potrzebujesz wskazówek, jak uprościć komponowanie swoich zestawów ubraniowych- możesz spokojnie sięgnąć po „Elementarz stylu”.

OCENA: 4/ 6

 


10 komentarzy:

 1. Nie interesuje się modą, dlatego wątpię, abym w powyższej publikacji znalazła coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli trafiłaby w moje ręce, pewnie bym przeczytała, tak z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na bloga czasem zaglądam, więc i książki jestem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Choć sama niekoniecznie przepadam za poradnikami, to ta pozycja naprawdę mnie zaciekawiła. Na pewno się za nią rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja szczerze napiszę,że jest to jedna z tych książek,po które na pewno nigdy nie sięgnę,bowiem nie leży ona w kręgu moich zainteresowań ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzadko zaglądam do poradników, ale z tym chętnie bym się zapoznała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzadko zaglądam do poradników, ale z tym chętnie bym się zapoznała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Być może zajrzałabym do niej z ciekawości ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książką nie jestem zainteresowana, ale porządki w szafie by mi się przydały. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. E, nie dla mnie, ja z modą jestem trochę na bakier ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...