poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Śmierć w Pemberley- miniserial

Tytuł: Śmierć w Pemberley

Rok: 2013
gatunek: melodramatSześć lat po ślubie Elizabeth (Anna Maxwell Martin) i Fitzwilliam (Matthew Rhys) wiodą szczęśliwe życie w rodzinnej posiadłości Pemberley, wychowując syna. Sielankę przerywa niezapowiedziana wizyta nieokiełznanej siostry Lizzie, Lydii (Jenna Coleman), i jej męża Wickhama (Matthew Goode), który zostaje oskarżony o zabójstwo swojego przyjaciela. Skandal zagraża nie tylko dobremu imieniu całej rodziny, ale i szczęściu Darcych.

Miniserial dla fanów „Dumy i Uprzedzenia”.

Dynamiczne, nieprzegadane 3 odcinki: od przygotowań do balu, do wizyty Wickhama i Lizzie, morderstwa kapitana Denny’ego, oskarżenia Wickhama o tą zbrodnię, aż do zaskakującego zakończenia.

Mamy tutaj połączenie romansu z kryminałem, obyczajówki o wyższych sferach, małżeństwa z rozsądku, uleganie pokusom, szantaż, dobre imię i zasady. A także szczyptę tajemnicy.

Z bohaterów najmniej podobała mi się kreacja Elisabeth- moim zdaniem aktorka nie pasuje do tej roli; pozostali dobrani byli idealnie: Darcy był tajemniczy i skryty tak jak to sobie wyobrażałam, Lizzie kokieteryjna, Wickham pełen uroku uwodziciel; pani Bennett bardzo egzaltowana.

Przyjemnie spędziłam przy nim czas, polecam dla rozrywki.


OCENA: 5-/ 6

4 komentarze:

 1. Pomimo Twoich zachęcających słów chyba nie znajdę czasu na tę produkcję. Mam takie zaległości, że głowa boli.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może być całkiem ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpierw pasowałoby mi obejrzeć "Dumę i uprzedzenie". A jeszcze wcześniej ją przeczytać. Nie mam jakoś przekonania do prozy Austen.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak pogoda się zepsuje to będę miała Twoją propozycję na uwadze :) Teraz jest za ładnie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...