wtorek, 5 września 2017

"Do trzech razy śmierć"- Alek Rogoziński

Autor: Alek Rogoziński

Wydawnictwo: Filia
Rok: 2017
Stron: 328

Cykl: Róża Krull na tropie (tom 1)Autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, otrzymuje zaproszenie na zjazd pisarzy, odbywający się we dworku pod Krakowem. Już pierwszego dnia jej koleżanka po piórze zostaje otruta. Wszystko wskazuje na to, że morderca, który zostawił na miejscu zbrodni czarną różę, wciela w życie fabułę jednej z powieści Krull. A inni zaproszeni pisarze wcale nie są tak niewinni, jak się wydaje...

Pisarka rozpoczyna prywatne śledztwo. Pomagają jej w tym zakochany w gotowaniu specjalista od public relations, zafascynowany kryminałami boy hotelowy oraz trzy szalone blogerki. Czy detektywi-amatorzy okażą się skuteczniejsi od policji?

Do trzech razy śmierć to pierwsza część nowej serii komedii kryminalnych, zatytułowanej „Róża Krull na tropie”.

Do pomysłu zjazdu pisarek Róża Krull nie podeszła zbyt entuzjastycznie. „To jakieś śmiertelne nudziarstwo.” No cóż, zmieniająca co chwilę fryzurę i ekscentryczna bohaterka miała trochę racji: było śmiertelnie na spotkaniu, ale bynajmniej nie nudnie.

Towarzystwo we dworku wokół bagien jest bardzo oryginalne. Oprócz Róży pojawiły się inne pisarki: a to jedna rozprawia o miłości, a to jedna ma szaleńcze pomysły i przystojnego męża, były także blogerki. Na powitalnej kolacji zaś zdarzyło się morderstwo. Zaznaczę pierwsze morderstwo. Na stoliku obok ofiary leży czarna róża, która po pierwsze łączy się z twórczością Róży Krull, po drugie nawiązuje do pewnego tajemniczego zniknięcia przez laty.

„- Mam swój tajny plan.
- O nie! Tylko nie plan.”

Tak, tak, Róża ma plan- najpierw rozmawia z blogerkami, potem pomaga jej młody chłopak z dworku, prowadzi własne śledztwo, licząc, że w prywatnej rozmowie usłyszy coś przydatnego. Ciekawe jest spojrzenie autora tej książki na światek pisarzy- który może być mroczny, „to wielkie stado żmij”, panuje hipokryzja, jest to spojrzenie krytyczne pod żartobliwą fabułą.

„Do trzech razy śmierć” to komedia kryminalna ukazująca, że wśród pisarzy i ich twórczości jest sporo emocji i gwałtownych uczuć, kłamstw i sekretów. Seria kryminalna z Różą Krull zapowiada się po tym I tomie obiecująco, na pewno sięgnę po kolejne jej przygody. Chociaż kolejnym razem liczę na większy humor.

„Zanika to liczba pisarzy pozostających tu przy życiu.”

OCENA” 5-/ 6

5 komentarzy:

 1. Książkę czytałam i bardzo pozytywnie ją wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, którego premiera już się zbliża :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta przygoda czytelnicza jeszcze przede mną, ale na liście czytelniczej już od dawna jest. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabawna, choć nie aż tak jak się spodziewałam. Niemniej jednak humor autora bardzo lubię. A czytanie wpisów na jego FP to lektura obowiązkowa. Zawsze poprawiają humor. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Książek pana Alka jeszcze nie czytałam, ale słyszałam o nich dość sporo :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...