wtorek, 12 września 2017

"Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty"- Sylwia Zientek

Autorka: Sylwia Zientek

Wydawnictwo: W.A.B
Rok: 2017
Stron: 657

Cykl: Hotel Varsovie (tom 1)Rodzinne tajemnice, skrywane pasje, niepohamowane żądze, pikantne skandale, a w tle Warszawa. 400 lat historii rodzinnych warszawskich hotelarzy w pierwszym tomie sagi. Pierwszy tom obszernej, wielopokoleniowej sagi rodziny warszawskich hotelarzy. Barwne opisy i porywająca intryga zabiorą cię w niezwykłą podróż przez historię wyjątkowej rodziny i wyjątkowego miasta. Poznaj rozkosze i sekrety hotelu przy Długiej!

Pisarka  Sylwia Zientek zabiera czytelników w podróż do Warszawy na przełomie wieków, prawie 400 lat, różni bohaterowie, zmieniająca się obyczajowość i zmieniająca się Warszawa.

Najbardziej wciągnęły mnie losy Eleonory i Kaliny, zaś Dana z XXI wieku została bardzo pobieżnie przedstawiona. Ta pierwsza to córka właściciela hotelu, do tej pory żyjąca w złotej klatce, ale po tragicznej śmierci ojca, rodzina stoi na skraju bankructwa, a bohaterka musi dorosnąć. Czy poznany Teodor i związek z nim da jej szczęście?

To wielowątkowa powieść, napisana ze sporym rozmachem: mamy tu rodzinne waśnie, skandale, nieszczęśliwe związki, biedę, wątek odzyskania spadku po przodkach. Bohaterowie zmagają się z cierpieniem, trudami dnia codziennego, życie czasami bardzo ciężko ich doświadcza (jak np. Kalinę). Mają miejsce nieoczekiwanie spotkania po latach, pożary, klątwa lutnisty, zaraza. Barwna i awanturnicza saga rodzinna, choć zdarzały się nudne fragmenty, długie, szczegółowe opisy.

Spotkanie z twórczością pisarki i „Hotelem Varsovie” uważam za udane. Mogę polecić fanom stolicy, historii oraz sag rodzinnych.

OCENA: 4+/ 6

 

6 komentarzy:

 1. Mam tę książkę i będę ją czytać :) Na pewno się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Specyficzna ta okładka. Nie zachęca zbytnio do lektury. Sama fabuła także niestety nie wzbudziła mojego zainteresowania, więc jednak odpuszczę sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem co sądzić o tej książce. I zapewne nie dowiem się dopóki po nią nie sięgnę, ale sama nie wiem czy mi podpasuje xD
  justmajka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej książce wiele dobrego już przeczytałam i mam ją w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się bardzo specyficzna...

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrze czytało mi się tę powieść, fantastycznie, że oprócz ciekawej fabuły autorka postawiła na oddanie ówczesnego klimatu warszawskiego. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...