poniedziałek, 10 czerwca 2019

"Kto zabił Kopciusza?"- Alek Rogoziński

Autor: Alek Rogoziński

Cykl: Róża Krull na tropie (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Rok: 2018
Stron: 328Jeden bal... jeden martwy Kopciuszek... dziesięć osób które miały powód zabić.
Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że każdy z gości miał powód, aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario, przyjaciel Róży, która, aby oczyścić go z podejrzeń, zaczyna własne śledztwo…


Marta  Raj jest rozczarowana że  po 25 latach kariery straciła  fanów i nie jest zapraszana na imprezy i anonsowana jako gwiazda.

Róża  Krull cierpi na brak weny, co doprowadza ją do szaleństwa. Koleżanka po fachu podsuwa jej pomysł balu i morderstwa Kopciuszka. I wtedy niespodziewanie Róża  dostaje zaproszenie na bal charytatywny fundacji.
 
Nielubiana Lilian Iwona gwiazda bez dobrego smaku, złośliwa, wyśmiewa innych pracujących w show-biznesie. Również ma się pojawić na pewnym balu jako gość honorowy. „Cudowny Kopciuszek polskiej piosenki.”

I wtedy światła gasną a potem zbrodnia... Pierwszym podejrzanym jest Mario, znajomy Róży, ale ona nie wierzy w jego winę, dlatego też znów rozpoczyna prywatne śledztwo.

 Jest sporo potencjalnych morderców, wszyscy kłamią i kręcą. A u Róży ciekawość zwykle bierze górę nad ewentualnymi wyrzutami sumienia. Sporo się dzieje, autor kolejny raz postawił na dynamiczną akcję i humor. Z sukcesem.

„Wszyscy święci skończyli mi się jeszcze przed straganem. Teraz została mi już tylko moja patronka , ale ona jest na czarną godzinę.”

OCENA: 5/ 6

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...