piątek, 2 maja 2014

"Diabelska ewolucja"- Marta Obuch

Autor: Marta Obuch

Wydawca: MUZA S.A.
Rok: 2009
Stron: 288W upalnym zakątku doliny Suguty, zwanym Kotłem Diabła, międzynarodowa grupa naukowców poszukuje kości praczłowieka. Na skutek zabawnego zbiegu okoliczności trafia tu wybierająca się w zupełnie innym kierunku Lutka i... niespodziewanie dla samej siebie zostaje ,,żoną” Cezarego, tyleż bezczelnego co uroczego genetyka, który nie pamięta imion poznawanych kobiet. Różne temperamenty sprawiają, że tych dwoje żyje ze sobą jak pies z kotem. Jednoczą jednak siły, by rozwikłać zagadkę śmierci obozowego kucharza i odnaleźć zaginioną kość gnykową sprzed 1,6 miliona lat. Ich bezpieczeństwu zagraża tajemnicza, religijna sekta Mungiki, a z ust pewnego starca padają słowa przepowiedni, do spełnienia której nie można dopuścić. Jak zakończy się ta historia?

„Diabelska ewolucja” to komedia kryminalna rozgrywająca się na Czarnym Lądzie, gdzie wyprawiają się nasi bohaterowie: roztrzepana i ekscentryczna Lutka właścicielka tchórzofretki oraz pewny siebie i szczery do bólu Czarek. Między tą parą, jak łatwo się domyśleć, będzie iskrzyć- oryginalne i żywe dialogi gdy droczą się ze sobą, docinają sobie, dostarczą nam zabawnych chwil. Trafiają oni do obozu naukowców, którzy poszukują kości praczłowieka. Przygód i wrażeń, także nawet tych pełnych niebezpieczeństwa nie zabraknie- a to za sprawą sekty Mungiki, która otoczona nimbem tajemnicy oskarżona jest o przestępcze działania, w tym brutalne mordy. Fabułę także urozmaicają afrykańskie informacje- walki plemion, skarby ludności.

Jeśli macie ochotę na kryminał(ek) w komediowej otoczce w afrykańskiej scenerii to zapraszam do lektury. Całkiem dobra rozrywka.

OCENA: 4/ 69 komentarzy:

 1. Znam twórczość Marty Obuch i bardzo ją lubię, ale akurat powyższej książki nie miałam jeszcze okazji czytać, więc chętnie w wolnej chwili nadrobię zaległości w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo spodobało mi się! Zapisuję sobie tytuł, może kiedyś uda się przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kryminały nigdy mi się nie nudzą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry kryminał i polska autorka, to coś, co lubię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kryminał w komediowej otoczce, to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wesoły kryminał to bardzo grząski grunt i spore ryzyko, łatwo można popaść w przesadę, fałsz i śmieszność.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro twierdzisz, że dobra zabawa - to w to wchodzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie to, co widnieje u Ciebie pogrubioną czcionką jest największym wabikiem. :)
  W sumie dawno nie czytałam dobrej komedii kryminalnej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię powieści kryminalne z duża dozą humoru, więc postaram się przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...