sobota, 2 listopada 2019

"Dawna znajoma"- Laura Marshall

W skrzynce pocztowej Louse, niczym niewybuch pojawia się email. „Maria Weston prosi o dodanie do grona znajomych na Facebooku.” Ale to musi być żart, bo Maria nie żyje...
Bohaterka widziała ją ostatni raz 25 lat temu. Były przyjaciółkami, ale coś się  wydarzyło.  Niewygodna historia. Zbyt poważny, wstydliwy sekret. Wtedy Louse chciała być członkiem popularnej paczki, dosięgnąć lepszego statusu.
Podobało mi się ukazanie portalu Facebook od wadliwej strony: oferującego wydealizowaną wersje życia, okrojoną i wyretuszowaną, aby pokazać światu to, co chcemy aby zobaczył. Ta nieprawdziwość powoduje u innych zazdrość, kompleksy.
Drugi ciekawy wątek to relacja bohaterki z byłym mężem. Mają syna. Ona tęskni za byłym partnerem, nie może zapomnieć uczucia, że kiedyś byli jednością. Jak wyglądała  w lustrze jego spojrzenia- piękniejsza niż w rzeczywistości. Ale też były kłamstwa przed samym sobą i przed innymi.
Ten thriller to historia o nękaniu innych, wielkim poczuciu winy, dotarciu do prawdy, destrukcyjnym wpływie innej osoby na nasze życie. Bardzo dobra, zaskakująca i trzymająca w napięciu książka. Polecam.
„Zbyt długo chowałam się w cieniu, ukrywając prawdę. Nie mogę teraz przestać.”
OCENA 5+/6

4 komentarze:

 1. Skoro trzyma w napięciu i zaskakuje to jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki sam, a nawet większy retusz jest na Instagramie...
  A książka bardzo mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, instagram to nie tylko źródło inspiracji, ale też właśnie zakłamania i "idealnego" życia.

   Usuń
 3. Ciekawie zapowiada się ten thriller, coś dla mnie, lubię takie klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...