piątek, 9 września 2016

"Dante na tropie"- Agnieszka Olejnik

Autorka: Agnieszka Olejnik

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Rok: 2015
Stron: 372Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć.
Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani zakrwawiony ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym dotychczas miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo…
Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną przy boku?

Annie Drozd, cichej bibliotekarki, pies o imieniu Dante, na spacerze znajduje makabryczne znalezisko: ludzki palec… Zszokowana bohaterka zgłasza to na policję i tak zaczyna się sprawa kryminalna. Pojawiają się pierwsze zwłoki, a wkrótce potem osoby, z którymi Anna rozmawiała, giną w tajemniczych okolicznościach. Na dodatek sama będzie w niebezpieczeństwie…

„Ten kto kryje się za tą ponurą tajemnicą, może chcieć sprawdzić ile ty wiesz.”

Jednakże oprócz wątku tajemnicy i zabawy w prywatnego detektywa w tej powieści znajdziemy również wątek romansowy. Na początku delikatny, potem pojawiają się dylematy, ponieważ Anna nie zdobywa się na szczerą rozmowę z tym mężczyzną, domniemywa zaś wiele rzeczy, on zaś pokiereszowany przez życie długo zachowuje pozory. Także ona przed czymś uciekła, przed bolesną przeszłością i wspomnieniami. Kręci się tu także ktoś trzeci, a przyjaciółka stara się dać dobre rady oraz uleczyć bioenergią.

W „Dante na tropie” sielskie miasteczko przestaje być sielskie. Tajemnicze zgony prowadzą do makabrycznych odkryć i do krwawej historii Polski, do zemsty i szaleństwa. Chociaż szkoda, że temu poświęcono zbyt mało miejsca, nie rozbudowano tego aspektu. Całość czyta się płynnie, z dozą zainteresowania: sympatycy zarówno romansów i wątków kryminalnych znajdą coś dla siebie.

OCENA: 4+/ 6


Wyzwanie Polacy nie gęsi IV- kategoria 22. ukochane zwierzątko


9 komentarzy:

 1. Czytałam i miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie czytałam i jakoś raczej po nią nie sięgnę. Zdecydowanie nie mój gust.
  Pozdrawiam serdecznie
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam twórczość Agnieszki Olejnik. Zwłaszcza ,,Nieobecna'' skradła moje serce. Powyższej książki nie czytałam jeszcze, ale mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielokrotnie czytałam już o tej książce. Na pewno w końcu ją dorwę w swoje rączki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki miły misz-masz :) będę musiała tę książkę dorwać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że pies wpuścił swoją panią w prawdziwe kryminalne maliny :) Fabuła mnie intryguje więc z chęcią sięgnę po książkę. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jesli nie masz fb, to też możesz wziąć udział, tylko napisz, że nie masz i nie polubiłaś po prostu. Tylko uwzględnij, że nie polubiłaś fp, bo nie masz fb. I Twój los też weźmie udział. :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Magia słowa.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...