sobota, 24 września 2016

"Zdrada" Sara Poole

Autorka: Sara Poole

Wydawnictwo: W.A.B
Rok: 2014
Stron: 448Piękna trucicielka na usługach Watykanu.
Latem 1493 roku Rodrigo Borgia już prawie rok jest papieżem Aleksandrem VI. Francesca - piękna trucicielka, która pomogła mu zasiąść na tronie Piotrowym, teraz sama jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W podziemnych kryptach piętnastowiecznego Rzymu i na jego gwarnych ulicach musi zmagać się z bezwzględnymi mordercami, którzy chcą przejąć kontrolę nad światem chrześcijańskim.

Jakiś czas temu czytałam pierwszą część tej serii pt. „Trucizna”, byłam ciekawa kontynuacji. W „Zdradzie” papieżem jest Rodrigo Borgia, a Francesca nadal jest na jego usługach- chroni go przed zabójcami, atakami i próbami otrucia. Bohaterka nadal ceni sobie niezależność, zmaga się z ukrytymi demonami, „ciemnością”, ukrywa je przed bliskimi jej ludźmi i to tworzy pewien dystans. Francesca jest oryginalną postacią: odważna, trudzi się specyficzną profesją, spuścizną po swoim zmarłym ojcu, ogarnięta zemstą na szalonym księdzu, spędza upojne chwile z mrocznym kochankiem, a mężczyznę, który mógłby wnieść światło w jej życie, odrzuca dla jego bezpieczeństwa.

Tak jak w pierwszej części dzieje się sporo, akcja jest dynamiczna. W kościele katolickim panuje korupcja i szpiegostwo, znaczącą kwestią jest odkrycie Nowego Lądu przez K. Kolumba i jego podział dla państw- sojuszników Rzymu. Borgia nigdy nie robi niczego bez powodu, tylko wszystko by zaspokoić ambicje i władzę dla jego rodziny. A ktoś zdradzi…

„Wszyscy balansujemy na kole fortuny, trzymając się go, jak tylko umiemy, żeby nierozważnie nie spaść w głębokie usta przeznaczenia.”

Tą trylogię polecam czytelnikom lubiącym powieści historyczne z intrygami, szpiegostwem, z nutką mrocznych wydarzeń i namiętności. Żywa akcja, nieskomplikowany język to zalety tej pozycji. Wadą natomiast jest, że szybko ulatuje z głowy.

OCENA: 4+ /6

6 komentarzy:

 1. Ta trylogia wpisuje się w mój gust :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wątek jest mega interesujący ale ja nie lubię czytać książek gdy akcja dzieje się tak dawno więc sama nie wiem muszę się jeszcze zastanowić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby akcja była w innych czasach to by miała całkiem inny klimat :)

   Usuń
 3. Ja z chęcią sięgam po powieści historyczne, w którym uwikłane są liczne intrygi. Myślę, że i ta trylogia mogłaby mi się spodobać. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trylogia, którą chętnie widziałabym u siebie na półce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej trylogii, ale muszę przyznać, że wzbudziła moje zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...