poniedziałek, 25 grudnia 2017

"Dom pełen słońca"- Karolina Wilczyńska

Autorka: Karolina Wilczyńska

Cykl: Stacja Jagodno (tom 6)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok: 2017
Stron: 314W urokliwym Jagodnie pojawi się Sylwia, która potrafi przedmiotom dawać drugie życie. Związek Sylwii i jej partnera przechodzi kryzys. Niestety, rodziny ich obojga nie ułatwiają im rozwiązania problemu. Czy bohaterom uda się odsunąć na bok wszelkie niedomówienia i wpuszczą do swojego uczucia trochę promyków nadziei? Tymczasem mieszkańcy Jagodna odkryją kilka ciekawych rzeczy – dlaczego panna Zuzanna tak kibicowała Marzenie i Jankowi? Jaką tajemnicę kryje leśna kapliczka? I czy Łukasz zdecyduje się przeczytać przypadkiem odnaleziony pamiętnik?

W Jagodnie bohaterowie przeżywają różne chwile: szczęścia, radości, smutku, zwątpienia. Dwie starsze panie, siostry opiekują się sobą nawzajem; młoda Sylwia ma wątpliwości co do związku ze sporo starszym Piotrem (ma poczucie nudy i uwiązania). Marzenia nie może wybaczyć Jankowi, czy jej poczucie urażonej dumy zamknie jej drogę do szczęścia, czy też posłucha dobrej rady? Nastolatek zastanawia się, czy podzielić się z pewną dziewczyną swoją historią i co z tego wyniknie. Łukasza czeka trudna rozmowa z ojcem oraz stanięcie twarzą w twarz ze wspomnieniami.

„A co byś zrobiła, gdyby się okazało, że twój chłopak dowiedziałby się o twojej tajemnicy, zanim ty mu powiedziałaś?”

Sporo bohaterów, każdy z inną, swoją historią, problemami i troskami. Pisarka w swej ciepłej i sympatycznej powieści, kolejnej z tomu z serii Stacja Jagodno porusza wątek pogodzenia się z przeszłością; mówi jak ważne jest wpuszczenie słońca w swoje życie, by było lepiej. Taką obyczajówkę polecam na poprawę nastroju.

„Pielęgnuj, ale nie podcinaj korzeni.”

OCENA: 5/ 6


 

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...