poniedziałek, 9 października 2017

"Siedem sióstr"- Lucinda Riley

Autorka: Lucinda Riley

Wydawnictwo: Albatros

Cykl: Siedem Sióstr (tom 1)

Rok: 2017
Stron: 544Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnutych wokół legendy o konstelacji Siedmiu Sióstr.

Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D'Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo. „Atlantis” – to wspaniały zamek położony nad brzegiem Jeziora Genewskiego. Każda z dziewcząt otrzymuje wskazówkę, która pozwoli jej odkryć istotę dziedzictwa otrzymanego w spadku po ukochanym ojcu. Maię tropy wiodą do zrujnowanej willi w Rio de Janeiro, gdzie poznaje historię swojej przodkini z czasów Belle Époque, pełnej pasji Izabeli Bonifacio. Elementy zagadkowej układanki zaczynają powoli tworzyć całość.

Maja, jako pierwsza od swojej przybranej matki, dowiaduje się o nagłej śmierci ojca. To ona zawiadamia siostry i prosi o ich przyjazd do rodzinnego domu.

Pa Salta, ich przybrany ojciec, bajecznie bogaty, samotny i skryty mężczyzna, każdą z nich- sióstr- wybrał, kiedy były dziećmi, adaptował z różnych miejsc, przywożąc do swojej posiadłości.

„Każdej nadał imię jednej z Siedmiu Sióstr, jego ulubionej gromady gwiazd.”

Tylko, że dziewcząt jest sześć, ostatnia nie została odnaleziona…

Maja i jej siostry muszą zmierzyć się z poczuciem straty, być może wiele pytań pozostanie bez odpowiedzi. Pewne działania ich ojca były dla nich zaskoczeniem, jednak dzięki jego wskazówkom mogą poznać swoje pochodzenie, odkryć swoją historię i przeszłość biologicznej rodziny. I tak Maja leci do Rio…

W tej części tej sagi, pisarka skupiła się głównie na przedstawieniu Mai i jej przodków. Bohaterka to pozornie silna kobieta, opoka dla rodziny, w rzeczywistości jednak mająca więcej lęków niż inne siostry. Jej dom rodzinny jest dla niej kryjówką przed światem, tutaj ukryła się w samotności, przed światem i innymi. Zraniona, mająca dar, dar urody, który był jej przekleństwem…

Bardzo spodobała mi się ta powieść, ma wszystkie motywy, które lubię: odkrywanie przeszłości, ukazanie więzów rodzinnych, umiejętnie przedstawiony wątek miłosny, ukazanie blasków i cieni w życiu, ujawnianie bolesnych sekretów z przeszłości. Pisarka pokazała, że śmierć ojca odmieniła jego córki, Maja opłakuje także swoją stratę. Na pewno też barwnie zostały przedstawione losy pięknej Izabeli: jej małżeństwa bez miłości, płomiennego romansu „serce zostawiła w Paryżu” oraz poświęcenia wszystkiego dla rodziny.

„Nie zaufałam mu na tyle, by powiedzieć mu prawdę.”

„Siedem sióstr” jaka saga zapowiada się na klimatyczną, barwną, pełną tajemnic i emocji historię obyczajową. Na pewno poszukam kolejnych tomów, o kolejnych siostrach.

OCENA: 5+/ 65 komentarzy:

 1. Mam dwa tomy tej serii :) Na pewno w końcu zacznę je czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko czytam obyczajówki ale do sag mam słabość:) Zapowiada się ciekawie, więc poszukam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście lubię sięgać po różnego rodzaju sagi, dlatego w wolnej chwili postaram się mieć na uwadze powyższą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oh, moja ukochana autorka i jej nowa seria! Bierz się od razu za kontynuację, nie ma na co czekać ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...