niedziela, 14 stycznia 2018

"Karty na stół"- Agatha Christie

Autorka: Agatha Christie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok: 2009
Stron: 236Pan Shaitana kolekcjonuje tabakierki, przedmioty pochodzące ze starożytnego Egiptu i… Morderców doskonałych, którym nigdy nie dowiedziono zbrodni. Pewnego dnia zaprasza Herkulesa Poirota na spotkanie z żywymi ozdobami swojej kolekcji. Zanim jednak wieczór dobiegł końca, goście znajdują gospodarza zasztyletowanego przez jeden z jego „okazów”.

Jest ich czterech. Każdy z nich mógłby popełnić zbrodnię.

Pan Shaitana, bogaty i ze szczególnym poczuciem humoru wyprawia przyjęcie, na którym chce zaprezentować Herkulesowi Poirotowi swoje „eksponaty” czyli niezłapanych morderców. Takie hobby może być niebezpieczne…

I właśnie podczas gry w brydża gospodarz siedzący na uboczu zostaje po cichu zamordowany. Poirot w tej sprawie poszukuje klucza do czterech charakterów, bo „najciekawszy jest właśnie umysł mordercy.”

Ciekawe jest śledztwo i badanie przeszłości czterech osób, bo zarówno jest tu czterech potencjalnych zbrodniarzy, jak i czterech detektywów. Na jaw wyjdą różne tajemnicze sprawki, czytelnik będzie podejrzewał wszystkich po kolei, ale Poirot nie zawiedzie.

OCENA: 5/ 6

5 komentarzy:

 1. jedna z lepszych i super mi się czytało

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym kiedyś sięgnąć po jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie pamiętam, czy czytałam tę książkę. Ale na pewno oglądałam film ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam jej kryminały :) mogę je czytać i czytać i nigdy mi się nie znudzą :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...