środa, 10 stycznia 2018

"Zielony trabant"- Agnieszka Szczepańska, Katarzyna Gacek

Autorki:  Agnieszka Szczepańska, Katarzyna Gacek 

Wydawnictwo: Nowy Świat
Rok: 2008
Stron: 320Zaprzyjaźnione na śmierć i życie kumpelki, nieoczekiwany spadek po zapomnianej ciotce oraz wizja nowego życia w odziedziczonym hotelu z dala od miasta... tak sielankowo mógłby wyglądać scenariusz bajkowego melodramatu – ale bohaterkom „Zielonego trabanta” wszystko idzie na opak. Okazuje się, że doskonale prosperujący za dawnych czasów hotel, teraz odstrasza mocno peerelowskim wyglądem i znajduje się na skraju upadłości. Podjęte próby przywrócenia mu dawnej świetności wydobywają na światło dzienne skomplikowane rodzinne tajemnice oraz zależności. Przyjaciółki muszą stawić czoło kiepskiemu personelowi, głodnym gościom, nachalnemu byłemu mężowi, lokalnym cwaniaczkom oraz żądnym krwi gangsterom.

Dwie siostry otrzymują w spadku po ciotce pensjonat na wsi, który nie grzeszy urodą i nie przypomina nawet dwugwiazdkowego hotelu. Starsza siostra Lilka jednak postanawia zatrzymać i przeprowadzić zmiany w hotelu, jej przyjaciółka chętnie zgłasza się do pomocy.
“Trzeba się czymś zająć.”
Jednakże na miejscu na bohaterki nie czeka nikt z otwartymi ramionami: kierowniczka Stefania sprawia im problemy a potem z hukiem odchodzi;  ogrodnik z dzikim psem wygania z ogrodu. Pieniędzy brakuje, gotować nie ma kto, a tu niedługo będą zapowiedziani goście. Ale kobiety interesu muszą sobie poradzić.
“ Nowe życie to my dopiero zaczynamy.”
“Zielony trabant” to taka lekka komedia kryminalna. Ciągle coś się dzieje: znajdzie się nietypowy pojazd, pewien wujek; bohaterki będą odganiać się od niechcianych adoratorów. Pod koniec zrobi się dosyć niebezpiecznie...
Historia z przymrużeniem oka, dla rozrywki, jak najbardziej.
OCENA 5-/ 6

3 komentarze:

  1. Lubię takie komedie kryminalne z przymrużeniem oka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasami takie książki są nam potrzebne :D

    OdpowiedzUsuń
  3. To może być nawet ciekawe :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...