wtorek, 14 lipca 2015

Agentka Carter- serial

Tytuł: Agentka Carter

Aktualnie I sezon
Rok: 2015
Gatunek: Akcja, sci-fiRok 1946. Po zniknięciu Kapitana Ameryki Peggy Carter zostaje przeniesiona do pracy biurowej w departamencie Naukowych Rezerw Strategicznych. Oskarżony o zdradę Howard Stark prosi ją, by pomogła mu oczyścić się z zarzutów.

Akcja I sezonu tego „retro” serialu amerykańskiego (na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel) o agentce Peggy Carter, rozpoczyna się w 1946. Jest już po wojnie, ukochanego bohaterki- Kapitana Ameryki (u którego boku Peggy walczyła) nie ma już wśród nich, natomiast wynalazca Howard Stark uważany jest za zdrajcę i ścigany przez władzę. Carter na prośbę Starka wykonuje tajne misje, ukrywając je przed przełożonymi i mężczyznami z zespołu SSR.

„Nikomu nie ufam bardziej niż Tobie.”

Oprócz dynamicznej akcji, niebezpieczeństwa, tajemnic, złowrogiej organizacji Lewiatan, mamy tutaj również postać kobiety w męskim, szpiegowskim świecie, gdzie jej słabości stają się jej siłą. Jednak misje oprócz sukcesów niosą za sobą rozpacz, stratę, poczucie winy. Peggy próbuje się odnaleźć w konserwatywnym świecie i mimo tęsknoty za Rogersem ułożyć życie na nowo.

Co sprawia, że ten serial przyciąga? Na pewno postać Peggy Carter, silnej i odważnej, jednak też kobiecej, znającej swoją wartość, która chce pomóc krajowi. Ponadto seerial jest zrealizowany bardzo dobrze pod względem wizualnym: stroje, scenografia wprowadzają nas w klimat tamtych lat.

Podsumowując, to ciekawa alternatywa dla filmów o męskich superbohaterach. Serial nie nudzi, potrafi zaskoczyć, wzruszyć, czasami bawi (dystyngowany pełen starodawnych manier pomocnik Carter- Edwin Jarvis kłania się w pas), po cichu liczę też na mały wątek miłosny.

„Wszyscy mają mnie za kogoś kim nigdy nie byłem i z każdym dniem coraz trudniej mi z tym żyć.”
OCENA: 5,5/ 68 komentarzy:

 1. To klimaty mojego narzeczonego. Polecę mu ten serial :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tego serialu, ale jakoś mnie nie zainteresował na tyle, by chcieć go oglądać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszalam nigdy wcześniej o tym serialu, ale bardzo lubię, oglądać coś, co polega na wrzuceniu kobiety w męski świat, więc chętnie bym zobaczyła ten serial.

  OdpowiedzUsuń
 4. Obejrzałam wczoraj cały sezon i nie mogę się już doczekać kolejnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Ja teraz też czekam na sezon drugi, czytałam, że jest potwierdzony do emisji.

   Usuń
 5. A akurat nie mam czego oglądać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tego serialu. Niestety na razie nie mam kiedy się z nim zapoznać. Może za jakiś czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obejrzałam "Kapitana Amerykę" (część 1 filmu) i choć znam postacie by rozpocząć przygodę z tym serialem... to jakoś nie jestem przekonana. Może nabiorę chęci jak obejrzę dalsze części Iron Man'a, Kapitana, Thora i Avengersów?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...