niedziela, 6 sierpnia 2017

"Niewinna krew"- Phyllis Dorothy James

Autorka: Phyllis Dorothy James

Wydawnictwo: Buchmann
Rok: 2012
Stron: 414Philippa, adoptowana córka dorastająca w spokojnej i zamożnej rodzinie, w dniu swoich 18 urodzin postanawia odszukać biologicznych rodziców. Prawdziwy akt urodzenia otwiera drzwi do tajemniczej przeszłości: dowiaduje się, że jest córką morderców skazanych za zabójstwo kilkunastoletniej dziewczynki. Matka, z którą łączą ją więzy krwi, niebawem ma opuścić więzienne mury. Na ten moment czeka ktoś jeszcze, dla kogo mroczna historia jest ciągle żywa.

Philippa chce się dowiedzieć kim naprawdę jest- ustalając tożsamość biologicznych rodziców. Przeżywa szok, kiedy dowiaduje się kim oni byli, co zrobili. Do tej pory o nich fantazjowała, upiększała historię, która się po prostu rozrastała.

„Wierzyła w nią, bo chciała, żeby była prawdziwa.”

Tymczasem jej biologiczna matka, po kilku latach odsiadki, ma wyjść na wolność. Jakie będzie ich spotkanie? Ponadto ktoś jeszcze czeka na jej matkę, ktoś, kto ma pewien plan… Szykuje się konfrontacja.

Książka okazała się dosyć dobra, idąca w kierunku psychologicznego thrillera niż kryminału. Podobały mi się niektóre spostrzeżenia, szczególnie przemyślenia Normana i samej Philippy. Zakończenie było inne, niż się spodziewałam- pewne kłamstwa, pewne wyznanie bolesnej prawdy. Niektóre zaś fragmenty były niepotrzebne, nie wnoszące nic do akcji, a czasami zachowania bohaterów dziwne.

OCENA: 4/6


8 komentarzy:

 1. Skoro zakończenie było zaskoczeniem to jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być ciekawa historia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na takie książki mam ostatnimi czasy ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że zachowanie bohaterów czasem jest mało realistyczne i na dodatek pojawiają się tzw. zapychacze w fabule, których osobiście nie trawię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem do niej przekonana, ale może by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nadmiarowe fragmenty książki mogłabym przeboleć, skoro całość jest ciekawa i warta uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie spędzę z książką wolny czas, lubię takie klimaty. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 8. Mimo mankamentów - dla mnie opis fabuły brzmi świetnie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...