niedziela, 22 listopada 2015

"Powrót do Daringham Hall"- Kathryn Taylor

Autorka: Kathryn Taylor

Cykl: Daringham Hall (tom 1)
Wydawnictwo: Otwarte
Rok: 2015
Stron: 360Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi. Między nimi wybucha namiętność bez granic. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?

Kate jako dziecko pragnęła należeć do rodziny Camdenów i mieszkać w Daringham Hall. Teraz senior rodu prosi ją, by skłoniła Bena do przyjęcia jego propozycji. Ale cofnijmy się kilka tygodni wcześniej…

Ben ma prywatną sprawę do załatwienia w Anglii. Chce stanąć z mieszkańcami Daringham Hall twarzą w twarz i powiedzieć im, kim jest i co zamierza zrobić. Jednakże w trakcie podróży zostaje pobity i na skutek obrażeń traci pamięć. Pani weterynarz z dobrym sercem ratuje go. Namiętność bierze górę nad rozsądkiem. Czy amnezja i miłość pokrzyżują plany Bena? Czy może on ominąć miłość szerokim łukiem.

Pomimo dosyć schematycznej i bardzo przewidywalnej fabuły ta wartka historia jest relaksująca i przyjemnie płynie przy niej czas. Mamy tutaj zarówno romans, subtelną erotykę, motyw gniewnej zemsty i bolesnej przeszłości. On jest pociągającym, mającym w sobie pewną twardość nieufnym mężczyzną, ona zaś wie, co to znaczy być zagubionym i nie przynależeć nigdzie. Czy Ben przyzna się, że potrzebuje pełną empatii Kate?

„Budziła w nim coś, co wydawało mu się znajome, choć nie umiałby tego wyjaśnić.”

Ta książka ma zakończenie w dobrym punkcie (to I tom trylogii), nie wiadomo jak dalej rozwinie się relacja Kate i Bena. Choć moje zastrzeżenie obok mało zaskakującej akcji budził fakt, że w jednej chwili Ben traci i zyskuje pamięć- trochę to było jak dla mnie naciągane. Z kolei podobało mi się, że pisarka ukazała także, jak pojawienie się Bena niepokoi mieszkańców pałacu.

Komu mogę polecić ten tytuł? Sympatykom romansów i też rodzinnych tajemnic, którzy chcą się przekonać, że pewne uczucia nie znikają, nawet po kłamstwach. Myślę, że sięgnę po kolejny tom tej trylogii.

OCENA: 5-/ 6


 

6 komentarzy:

 1. Miałam na nią wielką chrapkę jakiś czas temu, potem trochę mi przeszło i już chyba nie czuję tej wielkiej chęci na czytanie ;) Może jeśli nadarzy się okazja, to sięgnę, ale szukać specjalnie nie będę ;)

  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobno ma być niebawem wydany drugi tom. Mam go w planach, nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to dobrze, nie lubię długo czekać na kolejne tomy- to właśnie minus poznawania nowych serii.

   Usuń
 3. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała. Czekam teraz na kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba mam ochotę przeczytać jakiś romans i się powzruszać :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...