wtorek, 27 grudnia 2016

"The Originals"- serial
 THE ORIGINALS- SERIAL TV (2013-)

Sezony: 3, czwarty sezon 17 marca 2017

Gatunek: Dramat, Fantasy, Horror  
Reżyseria: Julie Plec  
Obsada: Joseph Morgan (Klaus Mikaelson) Daniel Gillies (Elijah Mikaelson) Claire Holt (Rebekah Mikaelson) Phoebe Tonkin (Hayley Marshall) Charles Michael Davis (Marcel Gerard) Daniella Pineda (Sophie Deveraux) Danielle Campbell (Davina Claire) Leah Pipes (Camille O’Connell), Steven Krueger (Josh Rosza), Riley Voelkel (Freya Mikaelson)

Spin off  ”Pamiętników wampirów”. Opowieść o najstarszej rodzinie wampirów na świecie, która zobowiązała się przed wiekami pozostać na zawsze razem. Klaus (Joseph Morgan), pół wampir, pół wilkołak, powraca do Nowego Orleanu – miasta, które wraz z najbliższymi wybudował kilkaset lat temu. Spotyka się z Marcelem (Charles Michael Davis) posiadającym całkowitą kontrolę nad mieszkańcami. Dowiaduję się także, że Hayley (Phoebe Tonkin) przebywa we francuskiej dzielnicy, poszukując wskazówek dotyczących historii jej rodziny.

Kto ogląda(ł) Pamiętniki Wampirów pewnie kojarzy rodzinę Pierwotnych: najstarszego Finna (który większość czasu spędził zamknięty w trumnie), honorowego introwertyka Elijaha z klasą i sztywnymi manierami, nieobliczalnego Klausa czarującego brytyjskim akcentem oraz porywczą brutalnością z ukrytą wrażliwością; Rebekah pozornie rozpuszczoną, szukająca szczęścia; Kola, który zakochał się w czarownicy Davinie. Do tej rodziny dołączą też nowi członkowie…

„To czego się od was nauczyłem, to to, że zadrzesz z jednym z was, to zadrzesz z wami wszystkimi.”

Teraz rodzeństwo powraca do Nowego Orlenu, gdzie władzę dzierży wampir Marcel- dawny wychowanek Klausa i przyjaciel. Klaus oczywiście chce odebrać mu kontrolę nad miastem. A do tego do francuskiej dzielnicy przybywa wilczyca Haley, która jest w ciąży z …Klausem.

Dynamiczne relacje, barwne postacie, wywołujące emocje (czasami skrajne), za mną już 3 sezony, niestety nowy sezon dopiero w marcu 2017 (i przez to skrócony do mniejszej ilości odcinków). Różnorodna fabuła: od wątków miłosnych (skomplikowanych Klaus- Camille, Elijah-Haley) do fali intryg, knowań, zdrad, walk o władzę, diabolicznych planów, czarów, magicznych przemian. Będzie krwawo (w końcu to serial o krwiożerczych wampirach), ale i też nie zabraknie łamiących serc rozterek miłosnych, odejść i strat. Zdrada miesza się z wybaczeniem, a nad nimi wisi widmo przepowiedni. Mroczny klimat, interesujące dialogi, pokazanie zwyczajów wiedźm i historii wilkołaków, na szczęście było kilka tylko odcinków, które były mało ciekawe. Wprawdzie niektóre wątki są naciągane i naiwne, ale w porównaniu do innych produkcji tego typu, nie rzucają się aż tak w oko. Mam tylko nadzieję, że pewne łamanie zasad, dawnych czarów i przede wszystkim logiki nie będzie wprowadzane, by popchnąć akcję do przodu.

Mam tylko nadzieję, że czwarty sezon będzie jeszcze lepszy i im dalej, tym nie zostanie przerobiony na miałko jak Pamiętniki, że zostanie i będzie historią o wampirach dla starszej widowni. W przeciwnym wypadku byłaby to wielka szkoda. Bo tę trójką głównych wyrazistych, silnych bohaterów, główną oś serialu, rodzeństwo Mikaelsonów kochamy i nienawidzimy jednocześnie, tych podstępnym kłamców, niegodziwców, ale ceniących dobro rodziny i jej bezpieczeństwo. Słynne always and forever pozostaje nadal aktualne, ale czy cena nie będzie za wysoka... Czy to wszystko usprawiedliwia? Finał trzeciego sezonu postawił takie pytanie i zostawił widza z zapartym tchem. „Chronimy tą rodzinę za wszelką cenę.”

"The Originals" to moim zdaniem serial dla fanów nadprzyrodzonego świata wampirów, dynamicznej akcji i mnogości wątków, nie tylko dla młodzieży lubiącej seriale paranormalne. Plusem jest dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa, oddająca atmosferę.


OCENA: 5/ 6

3 komentarze:

  1. Oglądam na bieżąco Pamiętniki a jak produkcja dobiegnie końca, wezmę się za ten serial.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tego serialu, ale może kiedyś w wolnym czasie skuszę się na pierwszy sezon, a potem się zobaczy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zaczęłam oglądać i wiem, że bym chciała dalej, ale jakoś seriale od odawna spadają na dalszy plan...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...