niedziela, 18 czerwca 2017

"Zimowa miłość"- Elżbieta Rodzeń

Autorka: Elżbieta Rodzeń

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok: 2017
Stron: 464Jedna chwila może zmienić wszystko...

Wcześniej:
Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.

Teraz:
Szesnaście lat od momentu, gdy się poznali, Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej, a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszkają w tym samym mieście, ale nie spotykają się i starają się tego unikać. Przypadkiem jadą na tę samą konferencję. W życiu jednak nie ma przypadków. Jedna chwila, jedna decyzja uruchamia lawinę wydarzeń.

Anna obecnie jest dyrektorem medycznym i lekarzem. Liczy, że praca pozwoli jej zapomnieć o tęsknocie i z ilu szans na szczęście zrezygnowała. Jest szanowaną specjalistką, dorosłą kobietą, ale nie potrafi się wyzwolić spod wpływu uczuć z czasów studiów.

„Przez lata tak wiele osób odeszło z mojego życia, że bałam się już przywiązywać.”

Szesnaście lat temu między nią, a Michałem coś się wydarzyło. On do tej pory nie wie, dlaczego się skończyło. Prawie nikt nie wie. A teraz spotykają się na konferencji, a potem wypadek zmusił ich do przebywania razem, do powrotu do wspomnień. Odżyły pewne uczucia, lawina ruszyła.

„Odkrył moją największą tajemnicę.”

Czytelnik poznaje losy bohaterów w dwóch płaszczyznach czasowych: wtedy i teraz. Wtedy byli na studiach i jako para, postanowili spędzić razem swoje życie. Ale potem Anna podjęła decyzję o odepchnięciu Michała. Dlaczego? Wstyd. Strach. „Nie byłam w stanie z nim porozmawiać. Jeszcze nie teraz.” Ale później również na to się nie zdobyła. Lecz teraz wypadek zmienił coś w życiu Anny: wyznaje prawdę i poszukuje prawdy w swoim życiu.

„Zimowa miłość” to opowieść o rozpadzie i odnowie związku dwójki ludzi; o podjęciu ważnej decyzji nie tylko za siebie, ale i za kogoś; o poświęceniu, braku szczerej rozmowy. Ukazuje, że warto walczyć o własne szczęście, dojrzeć w sobie piękno, przestać uciekać przed czymś niewygodnym. Powieść pozytywnie mnie zaskoczyła dobrą fabułą i celnymi spostrzeżeniami. 

„Prawda zawsze jest dobra. Ludzie mogą cię skrzywdzić, ale fakty są tylko faktami. Poza tym będziesz mogła z nimi zrobić, co będziesz chciała. To twoja decyzja.”

OCENA: 5+/ 6

10 komentarzy:

 1. Dobrze, że fabuła jest ciekawa. Mam tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawa przygoda czytelnicza, z przyjemnością po nią sięgnę. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie znaleźć wolniejszą chwilkę, żeby zapoznać się z powyższą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna lektura na mojej liście. Rozjerze się za nią

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby nie moje klimaty, ale mam wrażenie, że książka mogłaby mi przypaść do gustu. To ciekawe, jak plączą się ludzkie losy i jak po wielu latach przecinają się na nowo drogi tych, którzy kiedyś byli ze sobą blisko. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją w planach. Po "Nocy świetlików" czuję się mocno zachęcona do twórczości pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie miałam okazji przeczytać tej książki, czego niestety bardzo żałuję :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Ocena 5+ na 6 możliwych, to całkiem wysoka ocena, czyli zapisuję tytuł, by sięgnąć po tę lekturę.
  biblioteczkamoni.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo zainteresowała mnie Twoja recenzja, zapisuję książkę na swoją listę!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...