niedziela, 23 lipca 2017

"Hotel Bertram"- Agatha Christie

Autorka: Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok: 2016 ( wznowienie)
Stron: 248



Hotel „Bertram” to miejsce staroświeckie, podobnie jak jego goście. Codzienne rytuały bywalców zakłóca ciąg niezwykłych zdarzeń: zamach na dziedziczkę fortuny, powtarzające się kradzieże, napad na pociąg, wypadek roztargnionego kanonika. Podejrzanych przybywa, a wszystkie ślady prowadzą do hotelu, który pogrąża się we mgle... także mylnych tropów! Panna Marple jest wprawdzie w podróży sentymentalnej, ale pilnie obserwuje, a zdarza się, że i podsłuchuje... Jej intuicja oraz celne wnioski pomogą policji rozwikłać skomplikowaną intrygę.
Thriller z przenikliwymi obserwacjami dotyczącymi postępu oraz nieuniknionych zmian pokoleniowych i obyczajowych.

Klimatyczny, starodawny hotel Bertram, z tradycyjnym podwieczorkiem z herbatą. Czy takie nierzeczywiste miejsce może istnieć naprawdę? Ale tutaj mają miejsce dziwne wydarzenia (jak zniknięcie kanonika, strzały, nieoczekiwane spotkania) i przestępstwa. Na szczęście w podróży sentymentalnej jest panna Marple, która interesuje się sprawami innych ludzi, czasami zdobywa się na mały fortel, by podsłuchać innych. Weźmy na przykład pewną młodą pannę, sprytną, która spotyka się w ukryciu z pewnym mężczyzną…

„Hotel Bertram” oferuje czytelnikowi klasykę kryminalnej zagadki, spojrzenie na postępujące zmiany i przekrój zachowań ludzkich. Pomysłowa zagadka, szkoda tylko, że było tak mało panny Marple.

„Wszystko było za gładkie, by mogło być prawdziwe.”

OCENA: 4/6

7 komentarzy:

 1. Nie ma to jak książki Christie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Klasyka sama w sobie, wiele jej można wybaczyć, bo i tak uwodzi. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Kryminały to akurat nie moja bajka, chociaż te Christie nie są złe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie podobała mi się ta książka. Nie wiem dlaczego, ale ilekroć sięgam po twórczość Christie to tym bardziej jestem zadowolona z ekranizacji. Jedynie ,,Zatrute pióro" podobało mi sie bardziej. Z kolei niezadowolona byłam, że mało tam było panny Marple. A w ekranizacji pojawia się przez cały czas. Zawsze znajdę jakiś mankament. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...