piątek, 11 listopada 2016

serial Devious Maids

Pokojówki z Beverly Hills

(2013-) serial TV

sezonów: 4


"Devious Maids" to amerykańska adaptacja meksykańskiej telenoweli pt. "The Disorderly Maids Of The Neighborhood". Serial - luźno oparty na wspomnianej produkcji, opowiada o perypetiach czterech pokojówek pochodzenia latynoskiego. Kobiety te łączy nie tylko praca w charakterze pomocy domowej, ale także codzienne zmagania z własnymi ambicjami, marzeniami i problemami. Domy zamożnych rodzin z Beverly Hills, w których są zatrudnione pełne są mrocznych tajemnic i intryg.

W pierwszym sezonie Marisol udając pokojówkę próbuje odkryć, kto zabił służącą Powellów. W drugim sezonie na jaw wychodzi zbrodnia sprzed lat. W trzecim powraca ktoś z przeszłości, aby namieszać w życiu z jednej z bohaterek. A czwarty- jeszcze przede mną. Stałymi motywami we wszystkich sezonach są: zbrodnie, wychodzące na jaw sekrety mieszkańców Beverly Hills. To świat pokojówek i bogaczy- ale łączy ich wbrew pozorów wiele. Rodzinne dramaty, wzloty, upadki, niespełnione marzenia, romanse, przyjaźń i zawiść. Polubiłam wszystkie cztery główne bohaterki:

Rosie- to opiekunka syna małżeństwa aktorów. Sama jest wdową, pragnie sprowadzić legalnie swojego syna z Meksyku do Stanów. Szczera, uczciwa, pełna chęci niesienia pomocy innym.

Carmen- żyje marzeniem o karierze piosenkarki, dla którego gotowa jest wiele poświęcić. Egoistyczna, ale ceni swoje przyjaciółki.

Zoila- od lat opiekuje się domem rozchwianej emocjonalnie Genevieve, jest dla niej wręcz czymś więcej niż służącą- bardziej siostrą czy wsparciem. Wraz z nią pracuje też jej córka Valentina, która jest zakochana w nastoletnim synu ich pracodawczyni.Marisol- ma w sobie żyłkę detektywistyczną, robi wszystko, by zawsze dowiedzieć się prawdy.

To zarówno kryminał, jak i melodramat, czasami zabawna komedia, czasami mroczny thriller- jest różnorodnie, akcja jest dynamiczna, bohaterowie charakterystyczni. Wciągający tasiemiec!


OCENA: 5+/ 6


3 komentarze:

  1. Brzmi nieźle. :)
    Sama siedzę obecnie w innych serialowych klimatach. Oglądam "Synów anarchii". :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Obejrzałam kiedyś pierwszy odcinek, ale potem jakoś mi zabrakło chęci :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...