niedziela, 26 maja 2013

"Hotel na rozdrożu"- Debbie Macomber


Autor: Debbie Macomber

Wydawca: Wydawnictwo Mira
Rok: 2011
Stron: 336Zatoka Cedrów
Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Mają swoje historie, swoje sekrety. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz…

Jest to opowieść o ludziach w małym miasteczku- rodzinach, przyjaciołach, parach, stąd poznajemy sporo bohaterów, żaden nie jest tym głównym, ich historie są przedstawiane równorzędnie. Możliwe, że można się z początku trochę pogubić w tych nazwiskach i wzajemnych zależnościach, ale moim zdaniem warto przeczytać.

Trudno opisać fabułę, ale generalnie autorka skupia się na decyzjach, które muszą podjąć bohaterowie, problemach z którymi muszą się zmierzyć. Jedno małżeństwo po tragicznej stracie pierwszego dziecka zastanawia się czy jest już gotowe na kolejną ciążę. Inne po miesiącu miodowych powoli „dociera się” w warunkach domowych, próbuje wypracować kompromis. Z kolei nierozważne postępowanie i oszustwo Grace ma poważne konsekwencje, ponieważ straciła zaufanie bliskiego przyjaciela. Stara się o niego walczyć, czy uda jej się naprawić ich związek? Natomiast Rachel bierze udział w aukcji kawalerów i psów, ponieważ jako singielka, chciałaby być z kimś, jednak nie za wszelką cenę.

Pisarka przedstawiła obraz solidarnej społeczności, gdzie zarówno przyjaciele jak i obce osoby gotowe są pomóc innym, w potrzebie. Robiąc coś dobrego, łatwiej można dać sobie radę w życiu, ponieważ pozytywne rzeczy podbudowują człowieka. Warto się zastanowić nad przebaczeniem sobie i innym, porzuceniu zawziętości. Nie jest to jednak proste, ani łatwe.
„Spójrz w swoje serce. Przemyśl swoją postawę.”

Oprócz wątków obyczajowo- miłosnych, pojawiają się również elementy kryminału- sekrety,  śmierć otrutego człowieka, z którym Bob Beldon, dawno temu służył w armii, pościg. Czy to, co się wydarzyło dawno temu w wietnamskiej dżungli teraz powróci i trzeba będzie za to zapłacić? Bob zmaga się z tymi demonami z przeszłości (zresztą nie tylko on), przez które wpadł w nałóg. Wprawdzie siłę dają mu spotkania w AA oraz wsparcie żony, ale nadal odczuwa pokusę.

Ta książka to niezobowiązująca lektura, która umili nam weekendowe popołudnie. Spodobał mi się pomysł na fabułę, przypominającą serial- z tej serii Macomber mam już za sobą „Hotel na rozdrożu” i „Spokojna przystań”. Wprawdzie są to dalsze części o losach bohaterów, jednak z chęcią sięgnę po wcześniejsze, mimo że będę wiedziała co jest dalej.

Jeśli macie ochotę na przyjemną powieść obyczajową o bohaterach z małego miasteczka, z romansem i nutką kryminału, napisaną ładnym językiem, to warto skierować swój wzrok na „Hotel na rozdrożu”- lub inne tomy z cyklu Zatoka Cedrów autorstwa Debbie Macomber.

Dom nad Zatoką (tom: 1)
Willa wśród róż  (tom: 2)
Rezydencja nad urwiskiem (tom: 3)
Hotel na rozdrożu (tom: 4)-  (przeczytane)
Spokojna przystań (tom: 5)- (przeczytane)
Wiktoriańska herbaciarnia (tom: 6)
Słoneczny zakątek  (tom: 7)
Dom z marzeń  (tom: 8)
Rodzinne strony  (tom: 9)
OCENA 4,7/ 6

6 komentarzy:

 1. Z tej serii mam 1,2 i 4 tom, czyli aktualnie przez ciebie recenzowany. Nie czytałam ich jeszcze, ponieważ tak jakoś się złożyło, że chociaż kupiłam je okazyjnie i jednak teraz leżą czekając na lepsze czasy:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam tej części, ale z przyjemnością nadrobię cykl od początkowych tomów.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

 3. Nie czytałam żadnego tomu z tej serii, ale bardzo mnie zainteresowałaś i poszukam, może uda mi się okazyjnie zakupić któryś z powyższych tytułów:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę Ci przeczytania tej książki. Muszę ją mieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię tą serię, jeszcze dwie książki brakują mi do całości :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...