środa, 29 kwietnia 2015

"Ballada o ciotce Matyldzie"- Magdalena Witkiewicz

Autor: Magdalena Witkiewicz

Wydawca: Nasza księgarnia
Rok: 2013
Stron: 304Wszystko zaczęło się od tego, że ciotka Matylda postanowiła umrzeć. Joance trudno się pogodzić z tą stratą, do tego los postawił przed nią jednocześnie tyle wyzwań… Macierzyństwo, kłopoty małżeńskie i tajemnicza firmę w spadku – tego doprawdy zbyt wiele. Na szczęście Joanka nie jest sama, ma Olusia i Przemcia, dwóch osiłków o gołębich sercach, i ukochaną ciotkę, która z nieba śledzi poczynania siostrzenicy.

Magdalena Witkiewicz tematy popularne w wielu powieściach dla kobiet takie jak: zdrada, samotność w związku, bezinteresowna przyjaźń i wiara w marzenia, ukazała w swojej książce z wdziękiem, z przymrużeniem oka, jednocześnie przekazując życiowe prawdy w lekkim i zabawnym stylu. Daje wiarę, że w naszym otoczeniu zawsze znajdą się dobrzy ludzie, przyjaciele, którzy pomogą nam w trudnych chwilach. A jeśli w coś wierzysz, to rób to, a na pewno będziesz szczęśliwa

Mamy tutaj perypetie miłosne, ukazanie macierzyństwa. Na dodatek Joasia w spadku dostaje (intratny?) biznes, dosyć tajemniczy, w którego nikt istnienie nie wierzył; a także do pomocy dwóch złotych chłopaków. Większych zaskoczeń fabularnych nie ma, w sumie bohaterowie są jednowymiarowi: tylko pozytywni (no może oprócz Piotra), wszystko się w końcu układa. Stąd raczej nie zapadająca w pamięć.

„Ballada i ciotce Matyldzie” to pozytywna historia, pozwalająca schować zły dzień do kieszeni. Serdecznie polecam.
OCENA: 5/6


5 komentarzy:

 1. Książkę czytałam jakiś czas temu, ale wspominam ją niezwykle entuzjastycznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witkiewicz czytałam do tej pory dwie książki, tej jeszcze nie, ale mam ją w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cenię sobie prozę Pani Witkiewicz. Z chęcią więc siegnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam ją jakiś czas temu - jest cudowna! Na półce zaś na swoją kolej czeka "Pierwsza na liście" ;)

  Zapraszam ponownie do mnie na www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...