niedziela, 6 lipca 2014

"Obrońca Nocy"- Agnieszka Lingas- Łoniewska

Autor: Agnieszka Lingas- Łoniewska


Wydawca: Novae Res
Rok: 2013
Stron: 304


Historia jak z komiksu, walka ze złem i gorący romans.

Melissa Mallory, dziennikarka śledcza wytrwale zbiera materiały do artykułów, które dotyczą plagi nowych narkotyków, które zaatakowały Los Angeles. Pisze także książkę na kanwie pojawiającego się nocą tajemniczego, zamaskowanego mężczyzny, obrońcy uciśnionych i niewinnych, Nocnego Łowcy.

Nowym szefem Melissy zostaje James Maseratti, charyzmatyczny multimilioner, który nienawidzi ślepego poddaństwa, a ceni odwagę i szczerość. Za pogardliwym uśmieszkiem skrzętnie ukrywa swoje uczucia oraz przeszłość z dręczącymi go zjawami. Zabawna i zadziorna, mająca własne zdanie Melissa zaczyna go denerwować, i nie tylko… To mężczyzna ze skołataną duszą, która nie może znaleźć ukojenia, czy odważy się o pewnych sprawach opowiedzieć dziewczynie? Miedzy nimi buzuje: złość, pasja, pragnienie.

Fabułę urozmaica dwutorowa narracja, z punktu jej i jego. Ale naprawdę słabym punktem tej historii jest przewidywalność: akcji, bohaterów. Dziwi fakt, że Melissie umyka coś ważnego- tożsamość pewnej osoby, ale cóż na tym polega ta historia, żeby ona jakiś czas nie wiedziała. Jednakże parsknęłam śmiechem, poczułam nutkę emocji- w sumie niezła lektura. Zakończenie jest takie, że pisarka zostawiła sobie otwartą furtkę do kontynuacji.

„Obrońcę Nocy” warto poznać, jeśli pociągają nas historie rodem z komiksów o tajemniczych bohaterach oraz historie miłosne. Obawiam się, że czytelnikom o innych gustach ta książka może nie przypaść do gustu.

OCENA: 4,6/ 6


10 komentarzy:

 1. Książkę czytałam, ale to pewnie już wiesz :)) Mnie się ona bardzo podobała, ponieważ przypomina mi mój ulubiony film: ''Pod osłoną nocy''.

  OdpowiedzUsuń
 2. Twórczość tej autorki nadal przede mną. Muszę w końcu ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obawiam się, że mogę być właśnie taką czytelniczką z innym gustem, ale tego się dowiem dopiero, gdy spróbuję się z tą lekturą zmierzyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już co nieco o tej książce i myślę, że się na nią kiedyś skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała, bo już jakiś czas temu przejrzałam kilka jej niezłych recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała :) Jestem ciekawa czy powstanie druga część. Autorka nie mówi nie :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Póki co sobie odpuszczę z uwagi na to, że nie przepadam za przewidywalnymi książkami :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. historie rodem z komiksów i bohaterzy jak najbardziej, historie miłosne już mnie, ale nie mówię nie, może to dobra lektura na chwilę wytchnienia

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię historie jak z komiksów, ale podejrzewam, że nie w takim wydaniu. Poza tym, to wszystko już było...inspiracja pomysłami innych jest zbyt wyraźna;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...