piątek, 16 stycznia 2015

"Polowanie na Perpetuę"- Ewa Stec

Autor: Ewa Stec

Wydawnictwo: Otwarte
Rok: 2009
Stron: 304Dzieci urocze, choć czasem doprowadzają do szału. Mąż kochający, ale bardzo zajęty. Dwie oddane przyjaciółki. Jedna prezerwatywa która burzy prawie idealne życie Agaty. Kiedy Agata znajduje ją w samochodzie męża, podejrzewa zdradę. Postanawia ratować małżeństwo za pomocą... pasa do pończoch i trzech par szpilek. Ale wszystko komplikuje Perpetua, piękna jak anioł kolumbijska zakonnica. To książka dla tych, którzy kochają powieści obyczajowe i kryminały doprawione szczyptą świetnego dowcipu.

Agata ma sporo „na głowie”: głośne dzieciaki testujące jej opanowanie i cierpliwość, nielubianą teściową. Znaleziona prezerwatywa w aucie męża Pawła nasuwa jednoznaczne skojarzenia. Zdrada. Bo czy Paweł jest na pewno przyzwoitym facetem? Agacie porady dają oddane przyjaciółki, wraz  z nimi zaczyna szukać oznak zdrady u męża. Do tego jej brat, ksiądz Rafał chce jej pomocy w związku z przyjazdem pięknej kolumbijskiej zakonnicy.

Książka jak dla mnie relaksująca, wręcz „odmóżdżająca”, ze schematyczną, przewidywalną fabułą. Znajdziemy tutaj zarys problemów małżeńskich i ogólnie relacje damsko-męskie, rzadko poważnie, głównie dowcipnie opowiedziane. Rozbawiają przygody Agaty: perypetie z psem, zakup szpilek,  zabawna jest jej babcia przeżywająca drugą młodość. Czarny humor i wątek kryminalny zapewniony przez gangsterów i śledzących osobników oraz „niezłymi ziółkami” z Kolumbii dodatkowo urozmaicają fabułę. Czasami wkradnie się też lekki absurd, ale tym razem nie szkodzi.

„Polowanie na Perpetuę” to lekka komedia kryminalna, z przymrużeniem oka,  idealna odskocznia od burej rzeczywistości. Nie brakuje tu dowcipu, zabawnych dialogów, barwnych bohaterów i jednak trafnych przemyśleń.

„Żyj pełnią życia, bo ani człowiek się obejrzy, staje się kimś innym.”

OCENA: 4,5/ 6

9 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze nic pani Ewy, ale od dawna ma w planach jej twórczość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam jakiś czas temu i uśmiałam się przednio. Fajna, nieobowiązująca komedia kryminalna na poprawę nastroju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi lekko, łatwo i przyjemnie - wpisuję na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Komedia kryminalna, czemu nie. Przewidywalność mnie nie odstrasza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie jakoś nie mam ochoty na czytanie tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam tą książkę chwilę temu :) taka przyjemna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już sama okładka przyciąga uwagę, książka ciekawie się zapowiada. :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja kuzynka gorąco polecała mi tę książkę. Ty też dobrze o niej piszesz :) Chyba ulegnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na lżejszą lekturę też znajdzie się czas :) Nie słyszałam o tej książce, ale poszukam, może nadarzy się okazja żeby przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...