sobota, 3 stycznia 2015

"Życie jest słodkie"- Frances i Ginger Park

Autor: Frances i Ginger Park

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok: 2013
Stron: 320Prawdziwa historia jednego sklepiku, dwóch sióstr i mnóstwa czekolady!
Po niespodziewanej śmierci ojca siostry Frances i Ginger Park próbują znaleźć ukojenie w... słodyczach. Dziwne? Niekoniecznie! Siostry wykorzystują bowiem otrzymany spadek, otwierając cukierenkę. A sklepik ze słodkościami szybko się staje magicznym miejscem obdarzonym mocą leczenia złamanych serc i wlewania w nie optymizmu.

Całej tej historii nie byłoby bez marzenia o czekoladzie, eliksiru łagodzącego ciosy od życia, poprawiającego nastrój.

Dwie siostry, singielki, z pochodzenia Azjatki, po nagłej śmierci ich ojca otwierają wspólnie cukiernię, bez doświadczenia rozkręcają własny interes. Trudne są początki, bo los rzuca im kłody pod nogi, są problemy z wykonawcami, promocją sklepu, ale marzenia się spełniają. Siostrzany duet w pierwsze Walentynki przeżywa oblężenie klientów, a potem jest coraz lepiej… Trochę dzieje się też w ich życiu: rozterki miłosne, zawiedzione serca, marzą o karierze pisarskiej, a ich mama ma za sobą trudną przeszłość. Ale zawsze trzymają się razem, prowadząc sklepik przez wiele, wiele lat.

Podoba mi się okładka- idealna do treści. Natomiast nie mogłam się przekonać do narracji- w jednym akapicie trzecioosobowa- ona Frances, ona Ginger, a w kolejnym- „my” siostry. Lepiej gdyby ich historię opowiadały na przemian lub jedna z sióstr.

Chętnych na przeniesienie się do miejsca, gdzie świat staje się trochę lepszy, zapraszam do lektury. Książka nie zapadnie na dłużej w pamięć, jednak siła przyjaźni i marzeń oraz hart ducha bohaterek mogą poprawić humor.

OCENA: 4/6

13 komentarzy:

 1. Szkoda, że narracja trochę kuleje, pomimo tego fabuła mnie zaciekawiła i chciałbym ją poznać bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami warto sięgnąć po tego typu literaturę, zapamiętam ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam wątki zakładania tak słodkiego biznesu. Chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię bohaterki z hartem ducha :D
  Zrobiłam wielki krok do przodu i przeniosłam się na blogspota :) jeszcze nie wszystko tam ogarniam, ale mam nadzieję, że mnie odwiedzisz w nowym miejscu :)

  Tosia z naczytane.blog.pl, teraz z naczytane.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwiedzone :) Mam nadzieję, że blogspot przypadnie Ci do gustu.

   Usuń
 5. Może kiedyś sięgnę po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka przypomina trochę słynną "Cukiernię pod Amorem" :) Uwielbiam czekoladę, często też mam ochotę na optymistyczne książki, które umilają czas, więc chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Całkiem ciekawa fabuła, może kiedyś sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekolada - uwielbiam :D W dzieciństwie marzył mi się tego typu biznes. Myślę, że mogłabym kiedyś przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dosyć interesująca propozycja, chętnie przeczytam :) Zachciało mi się czekolady, muszę teraz poszukać czegoś słodkiego noooo! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. książka dodana do wyzwania, a co do samej pozycji to nie jestem przekonana i może teraz mi się dostanie, ale nie przepadam za czekoladą ;P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...