czwartek, 23 lutego 2017

"Jak Cię zabić, kochanie?"- Alek Rogoziński

Autor: Alek Rogoziński

Wydawnictwo: Filia
Rok: 2016
Stron: 336Trzydziestoletnia Kasia ma szansę odziedziczyć ogromny spadek. Jest tylko jeden warunek - musi wysłać na tamten świat niekochanego przez siebie męża. Jak się jednak okaże, nie dość, że jest to piekielnie trudne zadanie, to i ona sama szybko zamieni się z myśliwego w ściganą zwierzynę. Rozpoczyna się komedia omyłek, w której każdy może przez przypadek stać się i ofiarą, i mordercą...

Pewnego dnia Kasia Donek postanawia, że musi zabić swojego męża- od jakiegoś czasu nie układa im się w małżeństwie, nienawidzi go, a rozwieść się z nim nie może, bo wtedy nie ma szans na dostatnie życie. Poza tym pewna pewien specyficzny testament zamożnej babki bohaterki determinuje jej los. Plan morderstwa kiełkuje.

„No dobra, ale właściwie jak?”

Kasia ma kilka, jej zdaniem, dobrych pomysłów na perfekcyjne zabójstwo, ale los bywa przewrotny i krzyżuje jej plany. Inni też mają pewne pomysły, sprzeczne interesy: przestępczy światek na czele z bossem Tygrysem chce odzyskać pewne pieniądze; szanowny małżonek bohaterki też ma do niej podobny pomysł; a do tego do Polski przyjeżdżają pewne zakonnice, zabójcze siostrzyczki; a jeden ksiądz jest bliski bankructwa, a jeden młodzieniec ma plany włamania. Postacie są więc barwne, każda inna- będzie się działo, bo realizacja morderczych planów nie może być nudna. Pojawią się też niedoszłe nieboszczyki, coś wybuchnie, ktoś strzeli, ktoś będzie śledzony. Gdy bohaterowie będą ocierać pot z czoła, my czytelnicy będziemy się dobrze bawić.

„Jechałeś tu karocą zaprzężoną w leniwe woły czy kulawi nieśli cię w lektyce?!”

„Jak Cię zabić, kochanie?” to zabawna komedia pomyłek z kryminalną historią, zapewni dobrą rozrywkę i dawkę śmiechu. Widać, że „mordowanie” (z przymrużeniem oka) to wcale nie taka prosta sprawa.

OCENA: 5/ 6

7 komentarzy:

 1. Humor połączony z kryminalną zagadką - czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zabawna komedia. Uwielbiam humor Alka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tę książkę i wspominam ją całkiem pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zbiera pozytywne opinie, lubię takie kryminalne komedie, więc kto wie, może niedługo będę miała okazję się z nią spotkać. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę sięgnąć po książki autora, bo podobno są zabawne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niebawem zamierzam poznać jedną z książek tego autora i mam nadzieję, że na tej jednej nie skończy się moja przygoda z jego twórczością.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...