wtorek, 14 lutego 2017

"Serce z bibuły"- Karolina Wilczyńska

Autorka: Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Stacja Jagodno (tom 4)
Rok: 2016
Stron: 320Jadwiga po stracie męża musi sama zająć się wychowaniem czwórki dzieci i utrzymaniem domu. Pocieszenie znajduje w małych przyjemnościach: tworzy piękne róże z bibuły. Za namową kobiet spotykających się w dworku zapisuje się na kurs florystyczny. Czy uda jej się zrealizować marzenia i odnaleźć spokój?


Tak, jak w poprzednich tomach tego cyklu mamy kilkanaście bohaterów: głównie postacie kobiecie, ale jest też kilku panów. Aktualnie Tamara jest w kiepskiej formie, Marzena chce ją zarazić entuzjazmem i pomóc. Jak zwykle pani Róża jest mądrym, życiowym lekarzem; nastoletnia Marysia stara się rozeznać we swoich uczuciach do chłopaków. Małgosia zaś otwiera sklepik- własny biznes, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Zaś nową postacią jest Jadwiga- żona, matka pięciorga dzieci, prosta, ale uczciwa kobieta, która nie skarży się na nic, przyzwyczaiła się do wielu spraw, codzienność nie daje jej rodzinie nadziei- ale los i dla niej będzie miał niespodziankę.

Wilczyńska pod przykrywką losów tych bohaterów ukazuje nam niby proste, ale często zapominane sprawy i ważne problemy; mówi o wierze w powodzenie, wytrwałości, oddawaniu dobra i istotności przyjaźni; ukazuje żal za winy, strach i wątpliwości, ale i też nagrodę od losu. Ważne by się nie poddawać.

„Nie patrz w przeszłość. Ona minęła. Żyj dalej.”

W podróż ku dobry humor zawitajcie na Stację Jagodno- urokliwa i sympatyczna powieść obyczajowa ociepli Wam chłodne wieczory. Zrelaksuje naładowana dobrem i przyjaźnią.

„Będzie dobrze, musi być.”

OCENA: 5+/ 6

4 komentarze:

  1. To bardzo fajna seria. Czekam na kontynuację :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejna powieść na przyjemne wakacyjne zaczytanie, jak dobrze, że wówczas mamy więcej czasu na zaczytanie. :)
    Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...