piątek, 19 grudnia 2014

Gran Hotel- serialTytuł: Gran Hotel

Serial: obecnie emisja 3 sezonu

Kraj: Hiszpania


Wydarzenia rozgrywają się w 1905 roku. Młody Julio Olmedo przybywa do Gran Hotel, położonego na obrzeżach miasta o nazwie Cantaloa, w celu wyjaśnienia zniknięcia swojej siostry Cristiny, która pracowała w hotelu jako pokojówka. Julio zatrudnia się jako kelner, poznaje pracowników hotelu, a także rodzinę Alarcón i jedną z córek właścicieli, piękną Alicje. Kiedy dziewczyna pomaga mu wyjaśnić okoliczności zaginięcia jego siostry, młodzi zakochują się w sobie, żarliwą miłością, ale trudną do zaakceptowania ze względu na różnice klasowe.

Niewątpliwie ciekawy serial:
- hiszpański
- akcja w XX wieku- zachowane stroje, obyczaje społeczne
- tajemnice, sekrety i spiski; miłość, pożądanie i zdrada
- przekrój klasowy: bogacze i służba
- metody śledcze policji, zagadka kryminalna zniknięcia pokojówki

Dla fanów kryminalno-miłosnych historii- coś wartego obejrzenia. W każdym odcinku trwającym ponad godzinę sporo się dzieje, sytuacja może zmienić się diametralnie- więc zalecane jest oglądanie bez omijania odcinków. Intryga goni intrygę, jeden bohater oszukuje drugiego, aby na tym zyskać. A każdy skrywa jakieś sekrety, czasami mroczne.

Aktorzy grają przekonywająco. Szczególnie polubiłam Julio- za odwagę i determinacje w rozwiązywaniu zagadki zniknięcia siostry; Alicię- za niewinność i dobre serce; Andresa- za bycie oddanym przyjacielem. Są też charakterystyczne, „czarne” charaktery, które ciągle knują by coś zyskać. 


Detektyw Ayala- mi kojarzy się z Poirotem, a czy będzie tak skuteczny?

Para głównych bohaterówAktualnie kończę I sezon, który ma tylko dziewięć odcinków, wkrótce zabieram się za kolejne.

OCENA: 5,5/ 6
  (źródło zdjęć: filmweb)

6 komentarzy:

 1. Słyszałam dużo dobrego o tym serialu, ale jakoś nie miałam okazji go obejrzeć. Może w końcu się zbiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tego serialu, ale i tak w najbliższym czasie nie dam rady go obejrzeć, ponieważ w okresie świątecznym nie mam zbytnio czasu na filmy i książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ten serial. Jest świetny. Ja właśnie kończę drugi sezon i jestem bardzo zadowolona. A co się tyczy detektywa Ayali, to mi też od początku bardzo przypominał Poirota, i jak się okazało nie bez zasadnie (nie będę Ci spoilerować, ale sama się przekonasz w drugim sezonie). ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, to zabieram się za oglądanie II sezonu. :)

   Usuń
 4. Ja już skończyłam ten serial. Bardzo mi się podobał, choć mnie Julio nudził, a Alicia doprowadzała do szału swoją właśnie "niewinną głupotką słodkiej idiotki". Ale na plus, głównie za postacie poboczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdybym tylko miała więcej czasu. Raczej się nie skuszę, bo obecnie doby mi brakuje.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...