piątek, 29 marca 2013

High Five- Ulubieni główni bohaterowie książek


 


HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. Na tapecie teraz moi ulubieni główni bohaterowie książek:

 

Herkules Poirot z kryminałów Agathy Christie
Błyskotliwy detektyw ze swoimi dziwactwami. Może rozwiązać zagadkę nie ruszając się z krzesła, a używając jedynie swoich „małych szarych komórek”.

 


Olga Riazancewa z kryminałów Tatiany Polakowej
Sprytna, błyskotliwa. Kobieta z „krwi i kości”, która wie, czego chce i nie boi się po to sięgać. Jednak nie pozbawiona wad, czy też pewnych przywar.


Winkie Pluszowy Miś z „Oskarżony pluszowy M” Clifford Chase
Niby zwykła zabawka, a pełna uczuć, marzeń. Pragnie miłości, chce być szczęśliwy i pozostał sobą. Symbol każdego samotnego człowieka.
 

Sherlock Holmes, bohater powieści i opowiadań kryminalnych Arthura Conan Doyle'a.
Tego pana nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Genialny detektyw, który potrafił rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne.


 

Wagabunda – „Intruz” Stephanie Mayer
Najeźdźca, ta „zła”, która w ostateczności wykazała się bezinteresownością, altruizmem w stosunku do bliskich. Była w stanie poświęcić swoje życie, aby ratować innych.

Myślę, że Ci bohaterowie/ bohaterki są na mojej top liście:)
Znacie ich, macie swoje jakieś inne typy?

7 komentarzy:

 1. Z tych bohaterów, których wymieniłaś, to ja znam i lubię tylko Sherlocka :) Ja chyba do tej listy dodałabym może Harry'ego Pottera i Harry'ego Dresdena z Akt Dresdena :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Harry Potter sympatyczny :) Tego drugiego nie znam.

   Usuń
 2. Nie mam jakiegoś ulubionego bohatera książkowego. W każdym razie na chwilę obecną nikogo sobie nie przypominam. Z twojej listy znam i lubię jedynie Wagabunda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam jedynie Sherlocka Holmesa. Dodałabym polskiego Pana Samochodzika :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad Panem Samochodzikiem się zastanawiałam ale nie zmieścił się w rankingu :P

   Usuń
 4. Wagabunda? Tak, zdecydowanie mi się podobała ta postać:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...