niedziela, 27 kwietnia 2014

"Moc i cesarzowa"- Agnieszka Szczepańska, Katarzyna Gacek

Autor: Agnieszka Szczepańska, Katarzyna Gacek

Wydawca: GWP
Rok: 2011
Stron: 160Komisarz Anna Sarnowicz zostaje wezwana na miejsce tajemniczego morderstwa. Grupa licealistów znalazła ciała kobiety i mężczyzny splecione w miłosnym uścisku. Okoliczności zbrodni są zadziwiająco podobne do sprawy, którą komisarz prowadziła przed rokiem.
Czy to możliwe, że sprawcą znów jest obdarzony ezoterycznymi zdolnościami mężczyzna, który obecnie siedzi w więzieniu? A może ktoś, wzorując się na dawnych zbrodniach, pragnie kontynuować jego dzieło? Anna będzie musiała użyć wszystkich swoich umiejętności śledczych, aby rozwiązać tę sprawę. Czy to jednak wystarczy?

„Moc i cesarzowa” to trzeci kryminał z serii Przeznaczenie- bardzo krótki, z wątkiem dobrej magii i złych mocy, iluzji. Wartka, trzymająca w napięciu akcja, prosty język, są zaletami tej lektury. Bohaterowie: ci dobrzy walczą z czarnym charakterem, nie ma tu jednak rozbudowanej psychologii i wielu wątków pobocznych, ale fabuła jest dobrze przemyślana przez autorki. Czyta się bardzo szybko, z przyjemnością, kibicujemy komisarz by nie dała się rozdrażnieniu i niemocy wyjaśnienia tajemnic, by przyjaźń z wróżką Małgorzatą ocaliła ją od pełnego desperacji kroku. Klimat tajemnicy i parapsychologii budują również refleksje i słowa mordercy, ukazując determinację zła, by panować nad światem. Zakończenie sugeruje, że to wcale nie koniec, że Gerard nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Styl pisarek jest lekki i nie przysparzający kłopotów językowych.

Kryminał czysto rozrywkowy, z klimatem tajemniczych mocy. Myślę, że wart jest poświęconego czasu, choć bez fanfar.

OCENA: 4/6
8 komentarzy:

 1. Lubię kryminały, więc z chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale jakoś nie mam do niej przekonania. Coś ostatnio zrobiłam się niezwykle wybredna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być fajne, ale póki co nie napalam się na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tajemnicze moce powiadasz, czemu nie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czemu, ale ciągnie mnie do tej książki :)

  Czekam na Twoją recenzję "Kobiet z domu Sonii" :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda mi to na książkę na krótkie trasy, w sam raz do metra czy pociągu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...