niedziela, 3 maja 2015

Kraina Lodu

Kraina Lodu (Frozen)

Rok: 2013
Gatunek: familijny, musical, przygodowy
Kiedy posiadająca moc kontroli nad śniegiem i lodem Elsa sprowadza srogą zimę na swoje królestwo, Anna wyrusza w podróż, aby odszukać siostrę oraz zakończyć pogodowe anomalie.

W pewnej krainie stoi zamek, a w nim mieszka król, królowa i dwie córki. Beztroskie zabawy dziewczynek przerywa wypadek jednej z nich. Okazuje się, że Elsa ma piękną, ale też niebezpieczną moc. Moc zamieniania wszystkiego w lód. Pada decyzja o izolacji dla ich i królestwa bezpieczeństwa. Ale nadchodzi dzień koronacji, w którym moce Elzy wymykają się spod kontroli…

Więcej takich bajek! Przyjemne dla oka animacja i efekty 3D, zachowany klarowny morał z oryginalnej baśni Królowej Śniegu, nieustraszona i pyskata Anna, która nie poddaje się by tylko zbliżyć się do siostry. Zabawne dialogi z pewnością wywołają uśmiech na twarzy widza, a zwroty akcji przykuwają uwagę i nie pozwolą się nudzić.„Niezły pasztet. Nie ten pasztet. My tu pasztet. Ty ciacho.”

„Chciałaś mnie zabić, kobieto?!
Już kilka razy.”

Walt Disney poszedł z duchem czasu, jednak nie wprowadził udziwnień, za co mu chwała. Wprawdzie za musicalami nie przepadam, ale tutaj piosenki wpadają w ucho. Polskiemu dubbingowi nie można nic zarzucić, natomiast kreacja nieposkładanego bałwana Olafa (który marzy o słonecznej plaży) wypada rewelacyjnie. Magia tej bajki z pewnością oczaruje każdego, niezależnie od wieku. To historia o przyjaźni, miłości która zabliźnia rany i grzeje serce, odwadze, o potrzebie zrozumienia i wsparcia bliskich nam osób. Polecam taką magiczną przygodę.OCENA: 5,5/ 6

9 komentarzy:

 1. Jeszcze nie widziałam, ale już dawno miałam zamiar, jak tylko będę mieć czas to muszę włączyć :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam sie. Żeby było o wiele wiecej takich bajek! Najlepsze jest to, że może sie spodobać każdemu, bez wzgledu na wiek :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna, często z córcią podśpiewujemy piosenki :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Koleżanka mi mówiła, że jej córka jest zachwycona!

  OdpowiedzUsuń
 5. Też zwróciłam uwagę na ten dialog z pasztetem! ;) Ogólnie film dobrze się zaczął (pierwsza piosenka jest świetna), ale potem postać bałwana bardzo mnie irytowała. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam jeszcze okazji widzieć - dzisiaj nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podobała mi się ta bajka, wizualnie jest prześliczna. Żałuję, że nie poszłam do kina na "Gorączkę lodu" :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widziałam tej produkcji, ale na pewno to nadrobię.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jedna z moich ulubionych bajek :D Chociaż teoretycznie z nich wyrosłam, tą obejrzałam z przyjemnością :)
  Gdybym już nie obejrzała tej produkcji, na pewno bym to zrobiła po Twojej recenzji :)

  NiczymSzeherezada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...