niedziela, 12 marca 2017

"Dom Juliusów"- Charlaine Harris

Autorka: Charlaine Harris

Wydawnictwo: Replika
Cykl: Aurora Teagarden (tom 4)
Rok: 2014
Stron: 288Aurora Teagarden – dla przyjaciół: Roe – sympatyczna, choć niezbyt wysoka okularnica, tym razem na tropie mrocznej zagadki sprzed sześciu lat.
Wydaje się, że odkąd w jej życie wkroczył bogaty biznesmen Martin Bartell, Roe wreszcie czuje się spełniona. Pomimo różnicy wieku i doświadczenia, Martin doskonale wie, czego pragnie jego narzeczona, i w ramach prezentu ślubnego ofiarowuje jej dom Juliusów. Historia budynku od lat fascynuje Aurorę – rodzina, która poprzednio w nim mieszkała, sześć lat temu zniknęła bez śladu...
Pomiędzy kolejnymi przymiarkami do ślubu Roe radośnie zabiera się do remontu nowego domu. Szybko okazuje się, że jej szczęście może zakłócić nie tylko ciążąca na domu tajemnica, ale i niejasna przeszłość Martina. Czy bystra detektyw amator na pewno wie, kim jest człowiek, za którego wychodzi? I co takiego odkryje w domu Juliusów?

Rodzina Juliusów nagle zniknęła 6 lat temu, nie ma po nich śladu. Roe dostaje ich dom w prezencie ślubnym od narzeczonego Martina. Bohaterka jest podekscytowana tajemnicą dawnych mieszkańców- szuka śladów, rozmawia ze świadkami, czyżby kryła się za tym zbrodnia? Nie powiem, pisarka miała dobry i zaskakujący pomysł na tę historię.

Dobrze się czyta, choć to raczej lekki kryminał, rozrywkowy. Z innych poruszanych wątków to kwestia przyszłego małżeństwa Roe z Martinem: przygotowania do ślubu, różnica wieku (14 lat) oraz różnica doświadczeń. Bohaterka  zastanawia się co do przeszłości narzeczonego, Martin wprawdzie nie kłamie, ale nie mówi jej wszystkiego i całej prawdy. Do tego do mieszkania nad garażem w ich domu wprowadza się tajemnicze małżeństwo, jego znajomi. Jaka jest ich rola?

„Dom Juliusów” to rozrywkowy obyczajowy kryminał o sympatycznej, ciekawskiej detektyw- amator o imieniu Roe. Spodobał mi się ten cykl, z chęcią sięgnę po inne tomy.

OCENA: 4+/ 6

 

7 komentarzy:

 1. Okładka jak z horroru ;) Być może się skuszę, nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący cykl. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemne zaczytanie, pozostawiam na wakacyjny czas, wtedy pewnie się skuszę. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwykle wolę mroczniejsze klimaty, ale i takim kryminałem nie pogardzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cykl, który mi także mógłby się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam dwa pierwsze tomy tej serii i jakoś mnie nie zachwyciły, więc nie zamierzam sięgać, po kolejne części.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy cykl, muszę się z nim zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...