czwartek, 16 marca 2017

The Vampire Diares- finałI to już koniec po 171 odcinkach. Dzwon uderzył. Mystic Falls w niebezpieczeństwie.  

 Nostalgiczny, pełen wzruszeń, emocji, łez, pożegnać, powrotów, pojednań finał- odcinek 8x16 o tytule "I Was Feeling Epic” zakończył serial The Vampire Diaries. Było „epic”. Myślę, że to zarówno zasługa aktorów jak i scenariusza duetu J. Plec i K. Williamsona.

- zaskoczyła Katherine, swoją ostatnią sztuczką „Ja to wiem, a wy macie to wykropkowane.”, jak ona nadal manipuluje wszystkimi i pociąga za sznurki.

- bardzo dobre i szczęśliwe zakończenie dla Eleny, „Ponieważ pokój istnieje, żyje we wszystkim, co mamy najdroższe”.

- Stefan okazał się bohaterem, to pasuje do tej postaci.

- muzyka jak zwykle bardzo nastrojowa i znakomicie dobrana. „Dreams” z trailera, do tej pory chodzi mi po głowie.

- ze spraw, które mi się nie podobały: list do Caroline (co sugeruje wstęp do innej historii, a ja nie przepadam za tą postacią); brak Pierwotnych.

Liczne nawiązania do pierwszych sezonów (najlepszych moim zdaniem) jak: słynne „hello brother” Damona, pisanie pamiętnika, kruk i mgła, braterska więź, poświęcenie („czułem się wspaniale- I was feeling epic”), miłość i przyjaźń.

Jakoś nadal nie mogę uwierzyć, że to już koniec. Bardzo pozytywnie żegnam TVD, i tą długą przygodę, jaką z nim odbyłam. Goodbye TVD!

(SPOILER: W finale sezonu Stefan poświęcił się, aby uratować wszystkich pozostałych, a zatem odnalazł spokój. Bonnie zdecydowała się podróżować po świecie, Matt wystartował na burmistrza Mystic Falls, a Caroline i Ric otworzyli internat dla swoich dziewczynek i innych “obdarzonych” dzieci, jak one. Jeśli chodzi o Damona i Elenę, żyli szczęśliwie jako ludzie zanim, w finałowej scenie odcinka, oboje zaznali spokoju, Elena ponownie połączyła się ze swoimi zmarłymi rodzicami, a Damon otrzymał ostatni braterski uścisk od Stefana.)

A czy Wy oglądaliście „Pamiętniki Wampirów” i jakie macie wrażenia po finale?


5 komentarzy:

 1. Nawet nie wiedziałam, że to ma się skończyć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, ja właśnie dzisiaj obejrzałam ostatni odcinek i się popłakałam. Nie jestem jednak zadowolona z tego, że Stefan się poświęcił. Wolałabym by żył i cieszył się szczęściem z Caroline. Myślałam też, że Enzo jednak wróci do Bonnie. Też nie mogę uwierzyć, że to koniec - osiem lat oglądania! Jak to szybko zleciało!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja do pewnego czasu namiętnie śledziłam każdy odcinek ,,Pamiętników wampirów'', ale potem przeszła mi fascynacja. Niemniej jednak chętnie zobaczę finałowy odcinek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli całkowity happy end :) Oglądałam do piątego sezonu, ale miło jest się dowiedzieć, że tak się to wszystko skończyło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie oglądałam ani jednego odcinka :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...