czwartek, 31 grudnia 2015

Książkowe hity 2015Pora podsumować mijający, 2015 rok pod względem książkowym. Oto według mnie najlepsze, najbardziej zapadające w pamięć lektury przeczytane w 2015 roku.


Przeszłość, która wraca. Prawda ukrywana przez kilkadziesiąt lat, podzielona, wyjawiana kawałek po kawałku. Wstyd pod ciężarem niewypowiedzianych sekretów i skostniałych kłamstw. Miłość-obsesja, która zniszczyła życie kilku osobom, niewinne zauroczenie, które wymknęło się spod kontroli.

2.    "Jesteś tylko mój"- Joanna Sykat

Nietypowa historia trójkąta miłosnego, o uciekaniu od problemów, o spełnionym ale niedopełnionym szczęściu, które boli. Prawdziwi bohaterowie oraz nieoczywisty scenariusz, w tym zakończenie.

3.     "Dom w Riverton"- KateMorton

Wielowątkowa powieść w stylu gotyckim, z intrygującą historią o tajemnicach z przeszłości, tragicznej miłości i dokonywanych wyborach.

 

4.    "Jutro"- Guillaume Musso

Diaboliczne, zaskakujące zwroty akcji. Jak dla mnie pisarz mistrzowsko kreuje atmosferę tajemnicy, demaskuje pozory, zadaje pytanie czy wolno burzyć przeszłość pod pretekstem wyjawienia prawdy, która będzie szokująca niemal w każdym aspekcie i wywoła cierpienie? 

 

5.    "Zanim się pojawiłeś"- Moyes Jojo

Lektura pobudza do przemyśleń i pozostawia wiele kłębiących się myśli i pytanie dlaczego. Przemyka temat jakości życia, problemu osób niepełnosprawnych, trudnych decyzji, prawa do decydowania o sobie, o tym, czy jedno zdarzenie może decydować o całej przyszłości.

 

6.    "Nie lubię kotów"- KatarzynaZyskowska-Ignaciak

Książka jest realistyczna do bólu i smutna, przenikliwa i celna.Pisarka znakomicie pokazała skomplikowaną ludzką psychikę oraz wewnętrzne rozterki człowieka i jego dramaty.

7.    "Miniaturzystka"- Jessie Burton

Zapraszam do domu, który jest siedliskiem tajemnic, do poznania tych zawikłanych bohaterów, którzy są zamknięci w niewidzialnej klatce z prętami zbrodniczej obłudy, do Amsterdamu wahającego się między wiarą a chciwością.

8.    "Księżna Mediolanu. Dzieje Izabeli Aragońskiej,matki królowej Bony"- Renata Czarnecka

Powieść historyczna, na której kartach postacie sprzed wieków ożywają w pełnym blasku. Przeniknięta duchem epoki przedstawia losy kobiety, która miała swoje zdanie, starała się go bronić.

 

9.    "Pretty Little Liars. Kłamczuchy"- SaraShepard

Tajemniczy A obserwuje to, co one chciałyby za wszelką cenę ukryć… Młodzieżówka z ikrą.

 

10. "Potomek Tudorów"-Christopher W. Gortner

  Czy jest taki sekret, który mógłby zniszczyć potężną dynastię Tudorów? Gortner w powieści „Potomek Tudorów” puszcza wodze fantazji, miesza rzeczywiste postacie z fikcją literacką.


11."Zatoka tajemnic"- Rosanna Ley


To książka o odkrywaniu tożsamości, kłamstwie mimo/ z miłości, o zrzuceniu ciężaru z serca, a także przede wszystkim rodzinnych tajemnicach, o przerażającym procederze o nazwie Ninos Robados.


12 "Piękne kłamstwo"- TaraSivec


Powieść szpiegowska o miłości, przyjaźni z skrywaną prawdą i prawdziwymi uczuciami. Finał tej historii ukazuje, że zawsze nasze decyzje i wybory gdzieś nas doprowadzą, czy do dobrego celu czy zbłądzimy, to czas pokaże.

13 "Szczęście pachniebzem"- Aleksandra Tyl


Pisarka poruszyła życiowe problemy, ukazała siłę miłości i wartość przyjaźni, empatii przedstawiła jak związek dwojga ludzi mogą zniszczyć zdrada oraz brak szczerych rozmów.

14 "Kurort Amnezja"- AnnaFryczkowska


Konfrontacja dwóch kobiet daje zbrodnię, karę, ucieczkę przed przeszłością i powrót do niej, dojrzewanie do przebaczenia i zrozumienia. Miłość miesza się ze zdradą, zemstą i z kłamstwami, a suspens jest gwarantowany.

15 "Lato drugiej szansy"-Morgan Matson


To ostatnie wakacje, które dają szanse na znalezienie chwili, by powiedzieć komuś bliskiemu „kocham”, na naprawienie tego, co złe lub niewłaściwe.

16 "Szukając Alaski"- John Green


To historia o młodych ludziach, którzy poszukują swojej drogi, dojrzewają do dorosłego życia, spotkali na swojej drodze pewne dramaty.

17 "Zagadki przeszłości"-Kate Atkinson


Niepokojąco ponura, życiowa, obnażająca ludzkie słabości, dająca do myślenia. To utwór z zaskakującymi powiązaniami wątków i szokującą prawdą.


A jakie są Wasze typy? Chętnie pozaglądam na blogi i poczytam w komentarzach.

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzę Wam, aby był pełen pomyślności, sukcesów i przede wszystkim pełen wspaniałych książek.

7 komentarzy:

 1. Od 1 stycznia Wyzwanie biblioteczne, prowadzone do tej pory przez Martę Kor, będzie pod moimi skrzydłami. Już teraz zapraszam do zapoznania się z zasadami Wyzwania - http://monweg.blog.onet.pl/wyzwanie-biblioteczne/, jak również zapraszam gorąco do uczestnictwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz się określić, który wariant wybierasz, a może wszystkie trzy?

   Usuń
 2. Żadnej niestety jeszcze nie czytałam.
  Życzę Ci udanego Sylwestra i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :).

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Jutro'' czytałam i uważam, że jest świetne.
  Udanego sylwestra i szczęśliwego nowego roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się z pierwszego miejsca, czyli powieści Katherine Webb. Uwielbiam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...